Jak sprawnie przeprowadzić remont?

Jak sprawnie przeprowadzić remont?

Przed rozpoczęciem remontu pojawia się wiele pytań - w jaki sposób przeprowadzić prace we wnętrzu czy jak duży powinien być ich zakres. Planując remont, zastanówmy się, czy zależy nam na gruntownych zmianach, czy może chcemy tylko odświeżyć wnętrza.

Superlekka masa naprawcza Acryl Putz Light pozwoli na szybkie i łatwe pozbycie się rys ze ścian.

Na gruntowne zmiany decydujemy się raczej rzadko, jeśli już, to głównie ze względu na poprawę funkcjonalności mieszkania. Wiele osób boi się, że gruntowny remont jest zbyt uciążliwy. Tymczasem wystarczy przestrzegać kilku podstawowych reguł, a prace nie będą ciągnęły się w nieskończoność. Pamiętaj:

  • Przed przystąpieniem do remontu czy adaptacji wnętrza warto wykonać precyzyjny projekt.
  • Zrób też wstępny kosztorys i rozplanuj w miarę dokładnie terminy wykonania prac. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego sam, zleć kosztorys i wykonanie remontu firmie. Zazwyczaj jest tak, że zamiast zaplanowanej poprawy funkcjonalności mieszkania, wiele osób decyduje się na zakup dodatkowych dekoracyjnych przedmiotów lub kolejnych mebli. Powoduje to efekt przeładowania wnętrza, a co najgorsze, nie poprawia walorów użytkowych. Przypadkowe elementy nie zdobią wnętrza, raczej burzą jego harmonię.

Bardzo często jest tak, że przyzwyczajenie do powierzchni użytkowej ogranicza nasze spojrzenie. Nie dostrzegamy wszystkich mankamentów mieszkania i nie zdajemy sobie sprawy z możliwości prostych rozwiązań. Zapominamy, że najprostsze zagadnienia odgrywają kluczową rolę. Dlatego obecnie znacznie częściej decydujemy się na niewielkie, choć znaczące i widoczne, zmiany. Niezwykle istotny jest dobór kolorów, oświetlenia, które przy odpowiedniej ekspozycji tworzą klimat i indywidualny charakter przestrzeni. Czasem mały metraż pomieszczeń jest problemem w aranżacji wnętrz. Jednak nie powinno to hamować działań remontowych; wręcz przeciwnie, powinno inspirować do odważnych pomysłów.

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Mariusz Urbanke (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także