Jak stworzyć miejsce zabaw dla dzieci w ogrodzie?

2
Jak stworzyć miejsce zabaw dla dzieci w ogrodzie?
Basen ogrodowy to super pomysł i mnóstwo zabawy nie tylko dla dziecka. Fot. Praktiker

Każdy rodzic staje przed pytaniem: jak przygotować ogród, żeby maluchy mogły bezpiecznie bawić się całymi dniami, a z drugiej strony nie zrujnowały ukochanych hortensji? To proste! Wystarczy kilka kolorowych zabawek.

Domek na kurzej łapie

Jest jedno niezmienne marzenie każdego dziecka: domek na drzewie. Jednak nie zawsze można go zbudować, często nie mamy wystarczająco dużych drzew w okolicy albo żal nam ukochanego dębu. Na szczęście można po prostu ustawić na działce czy trawniku gotowy domek, w dodatku ze zjeżdżalnią.

W wodach basenu

Chyba każdy rodzic zna ten błysk w oku dziecka na widok wody w piękny, upalny dzień. By spełnić dziecięce marzenia, wcale nie trzeba budować aquaparku w ogrodzie. Dziś w sprzedaży można znaleźć baseny dostosowane do rozmiaru każdego ogródka. Do mniejszego metrażu zaleca się baseny rozporowe albo niewielkie brodziki. Nie wymagają one skomplikowanego montażu, są łatwe w przechowywaniu i utrzymaniu, a przede wszystkim są w pełni bezpieczne dla mniejszych pociech.

Dowiedz się: Jaka trawa najlepsza na trawnik?

W marketach jest również duży wybór stabilniejszych i głębszych basenów opartych na stelażu, idealnych dla całej rodziny. Rozmiary są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od 305 x 76 cm, a kończą na 549 x 122 cm.

Sam basen to nie wszystko, by maluchy miały wystarczającą frajdę. Warto pomyśleć także o różnych wodoodpornych gadżetach, które urozmaicą wodną zabawę. Dobrym pomysłem są kolorowe, plastikowe delfinki do nurkowania, zaopatrzone w małe odważniki, dzięki którym nie wypływają na powierzchnię. W ten sposób w dziecięcej wyobraźni mogą stać się równoznaczne z zaginionym skarbem, który dzielni piraci muszą odnaleźć na dnie oceanu.

Zobacz: Jak prawidłowo podlewać trawnik?

Tajemniczy ogród

Warto na terenie naszego ogrodu wydzielić małą część, gdzie maluchy będą niepodzielnie sprawowały władzę. Kącik dziecięcy można przedzielić małym płotkiem. Następnie warto pomyśleć o roślinkach. Polecamy pójść z maluchem do sklepu ogrodniczego, by miał poczucie, że to on rządzi na swoich grządkach. Polecamy jak najbardziej kolorową i niewymagającą roślinność. Jednak by naprawdę podbić serce naszego dziecka, polecamy drzewka i krzewy owocowe. Nic nie zastąpi uśmiechu na twarzy naszej pociechy, gdy weźmie do ust owoce własnej hodowli.

Oceń artykuł
3,20 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Gazeta Krakowska

Zdjęcia: Praktiker

Polecamy Ci również

Zobacz także