Jak szybko przygotować idealne przyjęcie?

Jak szybko przygotować idealne przyjęcie?

przyjęcie idealnePrzygotowanie idealnego przyjęcia jest możliwe dla każdej z nas. Nawet życie w biegu i brak czasu, nie muszą nam przeszkodzić w cieszeniu się z idealnego spotkania przy dobrym jedzeniu w gronie rodziny i przyjaciół.

Przygotowanie przyjęcia to duże wyzwanie dla każdej gospodyni. Jednak dobra organizacja oraz niezawodny sprzęt to podstawa sukcesu. Wszystko jednak zaczyna się od wybrania odpowiedniej daty. W przypadku oficjalnych przyjęć należy tak dobrać termin, aby nie pokrywał się z innym, ważnym wydarzeniem. Nie powinniśmy bowiem stawiać gości przed trudnym wyborem i koniecznością rezygnacji z jednego z przyjęć. Gdy to już jest ustalone, możemy zabrać się do niezbędnych przygotowań.

Niezbędne przygotowania

Pierwszym krokiem, po wybraniu odpowiedniej daty, do stworzenia idealnego przyjęcia jest wybranie stylu, w jakim go przygotujemy, np. czy będzie to elegancka kolacja, czy piknik na trawie. Ta decyzja będzie ważna podczas dobierania obrusów, zastawy oraz innych elementów dekoracyjnych. Następnie warto przygotować listę gości, których chcesz zaprosić. Dzięki niej z pewnością o nikim nie zapomnisz. Kolejną czynnością jest ustalenie menu i zrobienie listy produktów, niezbędnymi podczas przygotowywania potraw. Również wówczas warto zastanowić się nad urządzeniami, które pomogą nam w ich ugotowaniu. Do wyboru możemy mieć tradycyjne urządzenia takie jak roboty kuchenne, kuchenkę i piekarnik lub nowoczesne wielofunkcyjne urządzenia, np. Speedcook. Dzięki ich wcześniejszemu przygotowaniu, szybko i bez nieprzyjemnych przygód ugotujemy wszystkie zaplanowane przez nas dania. Ostatnim etapem przygotowań jest rozesłanie odpowiednich zaproszeń, najlepiej na dwa lub trzy tygodnie przed planowaną datą. Można to zrobić telefonicznie, jednak w przypadku oficjalnych uroczystości należy wysłać zaproszenia pisemne.

Szybkie przygotowanie menu

Niezbędnym elementem każdego przyjęcia, bez którego nie można wyobrazić sobie żadnego spotkania tego typu, są smaczne potrawy. Powinny pasować przede wszystkim do stylu naszego przyjęcia. Jednak nie zawsze mamy czas, aby wszystkie przygotować. Zamiast jednak rezygnować z realizowania ciekawych przepisów, warto sięgnąć po urządzenia, które przyśpieszają proces gotowania. Nie chodzi tu oczywiście o mikrofalówki, ale o urządzenia wielofunkcyjne. Jest nim między innymi Speedcook, umożliwiający przygotowanie nie tylko smacznych, ale i zdrowych posiłków w krótkim czasie. Ponadto jest zgrabne i nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu łatwo utrzymać porządek w kuchni, co przed przyjęciem jest niezwykle istotne. Dzięki temu przyrządzając wszystkie dania, nie spędzimy całego dnia w kuchni, będziemy miały czas na odpowiednie przygotowanie i relaks. W końcu gospodyni powinna nie tylko zadbać o każdy szczegół wystroju stołu i o smak potraw, ale również być ozdobą wieczoru. Jest to możliwe dzięki połączeniu w jednym urządzeniu, jakim jest Speedcook, funkcji odpowiedzialnych za mielenie, siekanie, podgrzewanie, a nawet przygotowanie ciasta, np. na babeczki lub drożdżowe. Można w nim przygotowywać również dania na parze, co może ułatwić także przygotowanie potraw dla wymagających gości, np. będących na diecie.

Szybkie przygotowanie idealnego przyjęcia stało się możliwe, dzięki pojawieniu się na rynku urządzeń wielofunkcyjnych typu Speedcook, znacząco skracających czas realizowania potraw. To właśnie ta czynność zajmuje zazwyczaj najwięcej czasu podczas przygotowania luźnego spotkania przy dobrym jedzeniu lub eleganckiej uroczystości. Gdy zaplanowane przez nas dania są już gotowe, wystarczy przygotować stół oraz zrelaksować się - wszystko w końcu jest przygotowane perfekcyjnie.

Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także