Jak urządzić ciepłe, przytulne wnętrze z pomocą korka?

Jak urządzić ciepłe, przytulne wnętrze z pomocą korka?

Każdy z nas może stać się artystą - twórcą jedynym i niepowtarzalnym... Kiedy? Zawsze, gdy decydujemy się na jakąkolwiek zmianę w mieszkaniu stajemy się poniekąd artystami. Efekt końcowy zależy od naszej wyobraźni i twórczej pomysłowości.

Bez względu na to, jakie mieszkanie urządzamy, warto je tak zaplanować, by znalazło się w nim pomieszczenie, czy nawet tylko kącik, które nasycone ciepłym, naturalnym i przyjaznym klimatem, będzie wyjątkowe w swoim rodzaju. Ogromne pole do popisu w tym względzie daje wykorzystanie korka jako materiału wypełniającego dowolne wnętrze naszego mieszkania. Różnorodność odcieni "tradycyjnego korka" jest zdumiewająca. Obok stonowanych barw pojawiają się okleiny ścienne o bardzo jasnej kolorystyce (płytki ścienne Alabaster), a także boazerie o barwach bardziej nasyconych z różnokolorowymi akcentami (Hawai Brown, Hawai Red, Hawai Green, czy Hawai Black).

pomysł na sypialnię

Ten naturalny materiał nie musi być wykorzystywany do pokrywania wszystkich ścian. Boazeria korkowa położona, tylko na jednej z nich utworzy wręcz niepowtarzalną kompozycję, która pozwoli na wyeksponowanie różnych bibelotów (oferta Wincanders kolekcja Roots, Fiord Natural stanowi doskonałą inspirację do tego typu aranżacji).

Również w części kuchennej ścienna okleina korkowa będzie wyjątkowo trafnym wyborem, bowiem banalne akcesoria mogą na tym tle odzyskać swój nowy blask. Stara waga do odmierzania produktów, moździerz, czy nawet zwykłe pojemniczki do przypraw znakomicie zaprezentują się choćby z kolekcją Roods, Fiord Green marki Wincanders.

Jednakże korek daje wszechstronne możliwości wykorzystania do aranżacji wszelkich pomieszczeń. Może znaleźć się nie tylko na ścianach, ale i na podłogach.

Chyba najbardziej zaskakującym jest fakt, że zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych, korek z powodzeniem można zastosować w łazience. Wtedy właśnie odkryjemy kolejne zalety tego materiału; nie tylko jest tworzywem naturalnym, przyjaznym, łatwym w utrzymaniu czystości, ale przede wszystkim wytrzymałym i odpornym na wilgoć.

Na czym polega magia korka?

O zaletach korka można mówić w nieskończoność. Oprócz wszechstronnej funkcjonalności, prezentuje również walory estetyczne stwarzając niepowtarzalny klimat i buduje wyjątkową atmosferę.

Czy może sprawić radość? Naturalnie!

I to nie tylko wówczas, gdy codziennie będziemy podziwiać jego piękną fakturę i barwę, ale przede wszystkim, kiedy odczujemy ciepło i komfort, jakim nas obdarzy.

Pomieszczenia projektowane z wykorzystaniem boazerii i podłóg korkowych sprawią, iż poczujemy się jak prawdziwi kreatorzy wnętrz!

korek na ścianie
korkowa ściana
Oceń artykuł
4,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także