Jak urządzić domowy warsztat?

Domowy warsztat

Lubisz majsterkować? Bez przerwy coś naprawiasz lub ulepszasz? Czy masz odpowiednie miejsce, w którym możesz to robić? Jeśli jesteś majsterkowiczem, powinieneś zadbać o to, aby przestrzeń twojej pracy była odpowiednio zorganizowana - po to, aby podnieść komfort swojej pracy. Jeśli urządzenie takiego pomieszczenia jeszcze przed tobą, warto się do tego dobrze przygotować. Z pomocą przyjdą ci chociażby meble warsztatowe i sklep z nimi, dzięki którym twoje zaplecze będzie perfekcyjnie zorganizowane i nie będziesz już tracić czasu na szukanie odpowiedniego bitu do wkrętarki albo właściwego klucza. 

Własny warsztat - od czego zacząć?

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć urządzanie własnego gniazdka do majsterkowania, zacznij od stołu. Stół warsztatowy to twój podstawowy blat roboczy, przy którym zapewne spędzisz najwięcej czasu. Warto, abyś ustawił na nim lub powiesił przynajmniej jeden organizer. Duża liczba szuflad i schowków tylko z początku może przerażać, ale sam zobaczysz, jak szybko zabraknie ci w nich miejsca! Musisz wiedzieć, że stoły to meble warsztatowe, które mogą być nie tylko różnej długości, ale również szerokości i wysokości. Możesz zdecydować się również na specjalny wózek - to wyjątkowo wygodny rodzaj mebli warsztatowych, które są w pełni mobilne i kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, możesz je przestawić w dowolne inne miejsce. Wózki warsztatowe charakteryzują się również tym, że posiadają wiele szuflad, które pomieszczą wszystkie najpotrzebniejsze do pracy narzędzia. Dużym udogodnieniem są ponadto tablice robocze przytwierdzone do blatu wózka. Dzięki temu, nie dezorganizując swojej przestrzeni roboczej, możesz się przenieść tam, gdzie akurat jest coś do zrobienia. Tym, czego na pewno nie może zabraknąć w twoim warsztacie, są specjalne metalowe szafki warsztatowe np. zamykane na kluczyk. Wybierając takowe, dobrze jest wziąć pod uwagę wariant na kółkach, który sprawi, że twojej przestrzeni do pracy nie zabraknie mobilności. 

Meble warsztatowe - sklep dla profesjonalistów 

Zupełnie odrębną kwestią jest wybór mebli warsztatowych w przypadku profesjonalnego zakładu. W takim przypadku rekomendujemy przede wszystkim różnego rodzaju modułowe meble warsztatowe, sklep z nimi znajdziesz na pewno w swoim mieście. Oprócz klasycznego sklepu stacjonarnego, wysokiej jakości meble warsztatowe można znaleźć w co raz popularniejszych ostatnio sklepach internetowych branży narzędziowej. Jednym z takich miejsc jest e-metal.pl Posiada on pełną gamę elektronarzędzi, oraz wszelakich akcesoriów łącznie z meblami warsztatowymi renomowanych marek. Takie meble warsztatowe można zestawić ze sobą w rozmaitych konfiguracjach. Przeważająca większość z nich wyposażona jest w kółka ze specjalnym ogumieniem i hamulcem, które bez trudu przemieszczają się po przemysłowych posadzkach. Dzięki temu przemieszczenie jednego mebla na inne stanowisko pracy nie sprawia żadnego problemu. Podstawę stanowią długie i szerokie stoły robocze, przy których pracownicy spędzają najwięcej czasu. Istotne znaczenie mają dodatkowo zamontowane akcesoria jak np. listwy magnesowe, do których można przytwierdzić najpotrzebniejsze narzędzia, dbając tym samym o porządek w przestrzeni roboczej. 

Dużym ułatwieniem są ponadto organizery do szuflad oraz specjalne zamykane organizery plastikowe na drobiazgi takie jak gwoździe, śruby czy nakładki. Urządzając warsztat zadbaj nie tylko o to, aby był on jak najbardziej mobilny, ale również o to, aby przemieszczanie mebli było jak najbardziej ułatwione. Korytarze komunikacyjne i przestrzenie, w których będą przestawiane meble, muszą być odpowiedniej szerokości, aby zapewnić do nich jak najbardziej swobodny dostęp.  Pamiętaj także, że wybierane przez ciebie meble muszą być jak najbardziej funkcjonalne. Zadbaj więc także o składane stoły robocze z regulowaną wysokością, a także o robocze leżanki i krzesła. 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także