Jak wybierać podłogę?

0
Jak wybierać podłogę?

Dla tancerza podłoga ma znaczenie szczególne - w końcu to na niej będzie ćwiczył kroki taneczne. To dlatego Stefano Terrazzino do zakupu podłogi do swojego nowego mieszkania podszedł niezwykle poważnie. Korzystając z jego doświadczeń podpowiadamy, jak wybierać podłogę.

Znany tancerz i aktor Stefano Terrazzino kupił niedawno mieszkanie w Warszawie, w związku z czym stanął przed wyborem odpowiedniej podłogi. Po dokładnym zapoznaniu się z ofertą producentów oraz (widowiskowym!) przetestowaniu wybranych wzorów w sklepie, tancerz zdecydował się na jednolamelową deskę Panna Cotta z najnowszej kolekcji Smaki Życia marki Barlinek. Czym kierował się przy wyborze?

* Prawdziwe drewno - Stefano zależało na podłodze z prawdziwego drewna, bo nie tylko nadaje ono wnętrzu styl, ale dzięki swoim naturalnym właściwościom dodatkowo reguluje mikroklimat mieszkania. W jaki sposób? Drewno "oddycha", absorbuje wilgotność i oddaje ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche. Dodatkowo również jonizuje powietrze, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, dzięki czemu ogranicza obecność roztoczy - najpopularniejszego domowego alergenu. Zapewnia izolację termiczną pomieszczenia, dzięki czemu podłoga jest ciepła w dotyku, a także doskonale tłumi hałas. Stefano zdecydował się na trójwarstwową deskę barlinecką, gdyż łączy ona wszystkie zalety drewna z łatwością montażu (również na ogrzewaniu podłogowym).

* Liczba lameli - Podłogi mogą być podzielone na tradycyjne klepki (lamelki) lub tworzyć optycznie jednolitą powierzchnię (podłogi z deski litej i deski jednolamelowe). Taka niepodzielona na klepki płaszczyzna szczególnie dobrze wygląda w dużych pomieszczeniach. W przypadku małych pokoi polecamy podłogi z podziałem lica na trzy klepki, tzw. trzylamelowe. Ponieważ mieszkanie tancerza jest stosunkowo przestrzenne, Stefano zdecydował się na deskę w wersji jednolamelowej.

* Podłoga w najmodniejszych kolorach, ale jednocześnie dopasowana do charakteru wnętrza - W przypadku podłóg mamy również do czynienia z modą! Obecnie najmodniejsze są drewniane podłogi o wyrazistej strukturze, uzyskanej dzięki szczotkowaniu. Producenci polecają zwłaszcza podłogi barwione: od mlecznych, przez szare, po czekoladowe, a nawet czarne. To dzięki barwieniu nawet najbardziej klasyczne gatunki drewna nabierają awangardowego charakteru, a odpowiednio dobrany kolor podłogi doskonale podkreśla styl wnętrza. Ponieważ w mieszkaniu Stefano dominować będzie kolor szary, tancerz uznał, że wybór podłogi o jaśniejszym zabarwieniu pozwoli rozjaśnić i ocieplić wnętrze. Jednak podłoga jednocześnie musiała pasować do industrialnego charakteru mieszkania.

* Właściwa perspektywa - wzorniki podłóg w salonie sprzedaży powinny być oglądane w takiej pozycji, w jakiej ułożona będzie podłoga. Czyli na ziemi! Tylko w ten sposób możemy wyobrazić ją sobie w naszym wnętrzu. Stefano jako tancerz poszedł krok dalej - wraz ze swoją towarzyszką wykonali praktyczny test podłogi.. tańcząc na niej w sklepie!

* Konsultacja wyboru - Podłogę kupujemy rzadko, dlatego warto skorzystać z rad doświadczonych sprzedawców. Stefano wybierał podłogę w salonie Fachowca w Al. Jerozolimskich w Warszawie, w którym miał do wyboru szeroką gamę desek z najnowszych kolekcji wiodących producentów oraz mógł przedyskutować wybór z profesjonalnymi doradcami.

Po starannym zapoznaniu się z ofertą i przetestowaniu wielu podłóg, tancerz zdecydował się na jednolamelową deskę Panna Cotta z najnowszej kolekcji Smaki Życia marki Barlinek. W tej pięknej i niezwykle modnej podłodze klasyczne drewno dębu dopełnione zostało zimnym odcieniem bieli.

"Zdecydowałem się na podłogę z Barlinka, gdyż miałem okazję przetestować ją w trakcie ubiegłorocznej edycji turnieju Cin&Cin Polish Cup, podczas którego tańczyliśmy na parkiecie właśnie z deski barlineckiej - tłumaczy swój wybór Stefano Terrazzino. - A deska Panna Cotta świetnie podkreśla nowoczesny charakter mojego mieszkania".

Podłoga dostępna jest w wersji jedno- i trzylamelowej. Szczegółowe informacje na temat tej oraz innych podłóg z kolekcji Smaki Życia dostępne są na www.barlinek.com.pl. Natomiast tegoroczna edycja konkursu Cin&Cin Polish Cup odbędzie się 12-13 listopada.

*** "Smaki Życia" - najnowsza kolekcja podłóg drewnianych marki Barlinek wyróżnia się pod względem wysmakowanego wzornictwa. Klasyczne drewno dębu i jesionu poddane zostało procesowi szczotkowania i barwienia na 8 najmodniejszych odcieni sezonu, m.in. czekoladowy brąz, mleczną biel czy czerń owoców leśnych. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, pełne soczystych barw i apetycznych faktur barlineckie podłogi drewniane będą kluczem do stworzenia wnętrz pełnych dobrego smaku.

Ceny od 166 zł do 282 zł za m2.

Oceń artykuł
3,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Barlinek drewniane podłogi

Polecamy Ci również

Zobacz także