Jak wybrać i odpowiednio zamocować grzejnik w łazience?...

0
Jak wybrać i odpowiednio zamocować grzejnik w łazience?...

W bogatej ofercie rynkowej grzejników każdy z pewnością znajdzie odpowiednie dla swej łazienki urządzenie, które dodatkowo, dla komfortu użytkowania, możemy wyposażyć w wieszak i grzałkę elektryczną.

Grzejniki łazienkowe Enix, detalKiedy już zakupimy grzejnik - piękny i funkcjonalny zarazem, nadchodzi czas na zamontowanie urządzenia w najwłaściwszym dla niego miejscu w łazience. I tu warto pamiętać o kilku niezbędnych, uniwersalnych zasadach montażu.

Zobacz także: Umywalki blatowe dają nowe możliwości aranżacji łazienki [ZDJĘCIA]

Grzejnik powinien znajdować się w odpowiedniej odległości zarówno od podłogi jak i sufitu, dobrze jest gdy wisi blisko podłogi, dobrze wpływa to na cyrkulację powietrza, temperatura rozchodzi się bardziej równomiernie po całej łazience. Korzystniej jest również, gdy grzejnik zamontowany jest pod oknem lub blisko niego.

Należy pamiętać także, aby nie montować grzejnika bezpośrednio pod kratką wentylacyjną, gdyż zasysa ona powietrze, przez co obniża się temperatura w pomieszczeniu.

Postarajmy się również by nasze urządzenie znajdowało się możliwie daleko od wanny, umywalki, prysznica i muszli toaletowej. Akcesoria te czyścimy często bardzo żrącymi środkami, które po przedostaniu się na powłokę grzejnika powodują znaczne skrócenie jego żywotności. W przypadku grzejnika elektrycznego, dla naszego bezpieczeństwa, należy zamontować urządzenie w takim miejscu, aby nie było one narażone na kontakt ze strumieniem wody.

Zobacz także: Jak wybrać kabinę prysznicową? [ZDJĘCIA]

Odpowiednio dobrany i usytuowany we właściwym miejscu grzejnik będzie z pewnością doskonale spełniał swe jakże ważne funkcje, ozdabiając równocześnie wnętrze naszej łazienki. Jeśli zależy nam na znalezieniu urządzenia, w którym właściwości użytkowe łączą się oryginalnym designem warto skorzystać z bogatej oferty firmy ENIX, producenta luksusowych i klasycznych grzejników łazienkowych.

Oceń artykuł
4,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: ENIX

Polecamy Ci również

Zobacz także