Jak wybrać kuchenną suszarkę do naczyń

nowoczesna dwupoziomowa suszarka do naczyń
suszarka do naczyń to nieodzowny element wyposażenia kuchni

Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez suszarki do naczyń. Nawet, jeśli mamy zmywarkę, to i tak część naczyń i sztućców trafi „w nasze ręce”, a potem – na suszarkę.

Rodzaje suszarek do naczyń

Suszarki do naczyń występują w kilku podstawowych rodzajach – do wyboru mamy suszarki stojące, do postawienia na blacie (lub rzadziej używanej komorze zlewozmywaka) oraz wiszące – w tym szafkowe. Do drugie rozwiązanie jest szczególnie praktyczne, kiedy nie mamy czasu na regularne uprzątniecie naczyń, a jednocześnie nie jesteśmy fankami widoku piętrzących się na suszarce naczyń.

Przeczytaj też: Jak urządzić praktyczną i funkcjonalną kuchnię

Dodatkowo możemy wybierać wśród suszarek jedno- i dwupoziomowych. Decydując się na suszarkę zastanówmy się przede wszystkim nad jej wielkością – tu trzeba uwzględnić zarówno ilość zmywanych naczyń, jak i wielkość kuchni. W małych kuchniach lepiej sprawdzą się suszarki wiszące. W nieco większych – można się zdecydować na wygodne suszarki stojące. Pomysłowym rozwiązaniem są także suszarki narożne.

Nowoczesne suszarki do naczyń

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to czy suszarka stojąca posiada antypoślizgową, na przykład wykonaną z silikonu, część dolną, która umożliwia bezpieczne odkładanie umytych naczyń. Oczywiście każda suszarka powinna być wyposażona w łatwą do czyszczenia podstawkę na wodę.
Poza tym pamiętajmy, że większość suszarek jest stale widoczna. Dlatego wybierzmy suszarkę dopasowaną do wystroju wnętrza. W ofercie rynkowej znajdziemy ciekawe zestawienia kolorystyczne takie jak połączenie eleganckiego chromu, który pokrywa elementy metalowe z bielą, kolorem szarym czy taupe, ale również z żywą czerwienią, pomarańczem, czy zielenią.
Warto wiedzieć, że suszarkę można wyposażyć w dodatkowe elementy – wystarczy zaopatrzyć się w ruchomy ociekacz na sztućce, szklanki, czy deski, który dowiesimy po wybranej stronie suszarki.

Przeczytaj: Jaki blat kuchenny wybrać? Poznaj rodzaje blatów

To, że suszarka do naczyń jest oczywistym elementem wyposażenia kuchni, wcale nie znaczy, że nie może też być jej ozdobą.

Na zdjęciach zaprezentowano suszarki do naczyń firmy Galicja dla Twojego domu

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Galicja

Polecamy Ci również

Zobacz także