Jak wybrać zlewozmywak ze względu na sposób montażu?

0
Jak wybrać zlewozmywak ze względu na sposób montażu?

Zlewozmywaki w naszych domach różnią się nie tylko kolorem, kształtem czy materiałem, z którego zostały wykonane ale także sposobem montażu.

Zlewozmywak nakładany Daria marki FrankeSposób montażu zlewozmywaka ściśle związany jest z typem zlewozmywaka lub komory oraz zależy od materiału, z którego wykonany jest blat roboczy. Dlatego już na etapie wstępnego planowania kuchni należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego typu montażu zlewozmywaka, który będzie odpowiedni do wybranego rodzaju blatu. Spośród szerokiej oferty możemy wybrać zlewozmywaki do podbudowy, wbudowywane, montowane na równi z blatem oraz nakładanych na szafkę.

Do wszystkich rodzajów blatów

Najbardziej popularne są zlewozmywaki wbudowywane. Jest to klasyczny sposób montażu, w którym wypukłe krawędzie zlewozmywaka wystają ponad blat, a samo urządzenie mocowane jest klamrami w otworze wyciętym w blacie. Uniwersalność tego sposobu montażu wynika z faktu, że nadaje się on do blatów wykonanych z dowolnego materiału. Ponadto oferta zlewozmywaków przeznaczonych do wbudowywania jest wyjątkowo bogata.

Czytaj także: Subtelny minimalizm zlewozmywaków Franke Pebble. Nowa linia Pebble wzbogaci asortyment zlewozmywaków kompozytowych Franke

Wybrane modele zlewozmywaków wbudowywanych zaprojektowane zostały w taki sposób, że można je zarówno wbudować w blat lub zamontować na równi z blatem. Uwaga - montaż na równi z blatem możliwy jest tylko w blatach kamiennych lub kompozytowych. Sekretem tego rozwiązania są innowacyjne, prawie idealnie płaskie krawędzie typu Slim Top. Przykładem takiego rozwiązania są Franke Centinox oraz serie Planar i Delta, które idealnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni.

Zlewozmywak do podbudowy Franke planar 8 flexDo blatów kamiennych i kompozytowych

Komory do podbudowy, szczególnie te w kolorze zbliżonym do blatu, są najbardziej dyskretne i prawie ukryte pod blatem kuchennym. Komora jest montowana od spodu do wyciętego w blacie kuchennym otworu. Taki montaż wymaga odpowiedniego wykończenia krawędzi i możliwy jest tylko w przypadku blatów granitowych, kompozytowych lub z litego drewna. W przypadku blatów powlekanych tworzywem sztucznym taki sposób montażu zlewozmywaka jest wykluczony. Komory do podbudowy oferują wiele możliwości konfiguracji, można dowolnie łączyć duże i małe komory z oferty. Wśród zlewozmywaków stalowych do podbudowy na szczególną uwagę zasługują takie modele Franke jak Polyedro, Planar oraz Planario. Model Planario w 2010 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą iF Product Award Design, dzięki niezwykłemu połączeniu funkcjonalności i designu.

Czytaj także: Zadbany zlewozmywak dzięki Franke - środki do czyszczenia zlewozmywaków

Zlewozmywaki nakładane stanowią idealne rozwiązanie dla gospodarstw domowych ceniących sobie praktyczne i niedrogie rozwiązania w kuchni. Tradycyjne modele zlewozmywaków nakładanych Franke - Daria i Sara, cieszą się na polskim rynku niesłabnącą popularnością. Duże, praktyczne komory, klasyczny kształt ociekacza, łatwy montaż oraz dopasowanie do standardowych rozmiarów szafek kuchennych - zapewniają użytkownikom wszystkie niezbędne funkcje. Wszystkie te cechy w połączeniu z najwyższą jakością polskiej produkcji, wzorowanej na szwajcarskich standardach, gwarantują funkcjonalne i trwałe rozwiązania na lata.

Wszystkie zlewozmywaki w ofercie Franke, niezależnie od materiału, którego zostały wykonane i od sposobu montażu, objęte są 15-letnią gwarancją.Zlewozmywak wbudowany Centinox marki Franke

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Franke

Polecamy Ci również

Zobacz także