Jak wykorzystać lampki choinkowe w aranżacji?

Jak wykorzystać lampki choinkowe w aranżacji?

Karnawał to czas, kiedy możemy sobie pozwolić na nieco odważniejszy i kreatywniejszy wystrój mieszkania. Tak jak imprezowe kreacje, tak i dekoracje mogą błyszczeć i tętnić kolorami. Nie trzymajmy się sztywnych zasad, a puśćmy nieco wodze fantazji.

impreza karnawałowa w domu

Światło w roli głównej

- Bardzo ciekawy efekt uzyskamy zastępując tace, na których podajemy imprezowe przekąski, lustrami. Mniejsze lustra można wykorzystać jako podkładki pod szklanki. Odbijające się światło tworzy wtedy wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Zamiast kłaść obrus, można stworzyć na stole kolaż z... papieru do pakowania prezentów, który został nam po świętach. Srebrny i złoty kolor dadzą podobny efekt co lustra, a papier kolorowy ożywi pomieszczenie - podpowiada Katarzyna Jaros-Puzio, dekoratorka wnętrz IKEA Katowice.

Ciekawą grę świateł można uzyskać wykorzystując również inne świąteczne akcesoria, jak np. światełka choinkowe. Można nimi przyozdobić okna, zawiesić na patyczkach bambusowych lub też włożyć do szklanego wazonu. Swoje ostatnie pięć minut w tym sezonie mogą przeżyć również kurtyny świetlne. Kto mieszka w domku i dysponuje tarasem lub balkonem może wystawić na zewnątrz latarenki. Migoczące światło sprawi, że nawet osoby z zewnątrz będą wiedziały, że dzieje się u nas coś ciekawego. Zrobimy w ten sposób wrażenie nie tylko na gościach, ale również na sąsiadach.

Na imprezie karnawałowej lepiej sprawdzi się nastrojowe oświetlenie dekoracyjne, niż światło z jednego źródła, np. żyrandola. Światło można lekko przytłumić, dzięki czemu stworzymy miłą atmosferę, zachęcającą do rozmów, sączenia drinków i tańca. Warto zastosować oświetlenie typu up-lighter, czyli skierowane w górę, na sufit. Można go dodatkowo ozdobić papierem, bibułą lub kolorową tkaniną, tak by przypominało świecący bukiet kwiatów.

Autograf na... lampie

Na stole można ustawić świece, najlepiej zapachowe, i udekorować je własnoręcznie koralikami albo wstążkami.

- Dodatkowo, świece spotęgują uczucie głodu, więc goście chętniej będą sięgać po przygotowane przez nas przekąski. Z czasem również, gdy imprezowicze nasycą się intensywnym zapachem, poczują większą ochotę do tańca - radzi dekoratorka IKEA.

Oświetlenie nie tylko tworzy nastrój, ale można je także wykorzystać do wesołych zabaw dla uczestników imprezy. Ciekawym pomysłem są np. lampy z papierowymi abażurami, po których można swobodnie malować.

- Zachęćmy uczestników imprezy do popisywania się swoimi artystycznymi umiejętnościami. Możemy też zebrać od wszystkich autografy na lampie, otrzymując w ten sposób ciekawą pamiątkę - podsuwa pomysł Katarzyna Jaros-Puzio.

Aby nasze drinki w kieliszkach wyglądały bardziej efektownie, warto wrzucić do szklanek kolorowe kostki lodu. Wlewając do nich napoje, zamrażając i wrzucając do drinka, otrzymamy bardzo kolorowy i żywy efekt. Talerze natomiast powinny być ciemnego koloru, jeśli planujemy zaserwować kolorowe dania. Jedzenie na nich wyglądać będzie jeszcze smaczniej.

Warto również zaopatrzyć się w barek kuchenny na kółkach, na którym ustawimy słomki do drinków, serwetki, czy też przekąski. Na niższych półkach barku można odkładać zużyte talerzyki i kubki.

Bardzo często na tego typu zabawach, prędzej czy później nie wiemy, który kubek jest nasz. Żeby temu zapobiec, możemy każdemu z gości dać kubek i talerzyk w innym, indywidualnym kolorze.

Oceń artykuł
3,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: AMA (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także