Jak zaaranżować małą łazienkę?

Wprawdzie mała łazienka, usytuowana
w wielorodzinnym bloku nie stanie się nigdy ekskluzywnym salonem kąpielowym, ale możliwe jest jej zaprojektowanie i urządzenie w taki sposób, aby była wygodna, funkcjonalna i wyglądała na przestronniejszą niż jest w rzeczywistości.


W przypadku łazienek, które najczęściej pozbawione są otworu okiennego, istotną rolę odgrywa sztuczne światło oraz kolor ścian. Do tego rodzaju wnętrz lepiej jest wykorzystywać jasne barwy pastelowe. Zwolennicy ciemniejszych kolorów powinni zarezerwować je jedynie
do podkreślenia detali dekoracyjnych lub wyróżnienia poszczególnych stref w łazience. Oświetlenie małej łazienki bez okna powinno być na tyle intensywne, aby umożliwiało wygodne korzystanie z każdego obszaru tego wnętrza.

W małych pomieszczeniach warto postawić na minimalizm. Kosmetyki, przybory toaletowe i inne akcesoria łazienkowe dobrze jest ukryć w specjalnych pojemnikach, koszykach dekoracyjnych, itp. opakowaniach ułatwiających przechowywanie przedmiotów. W niektórych przypadkach można przeanalizować zastąpienie tradycyjnej wanny nowoczesną kabiną prysznicową. Zajmie ona mniej cennej powierzchni, którą w następstwie będzie można przeznaczyć na wstawienie innych niezbędnych w łazience sprzętów czy mebli.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także