Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami?

Schody są nieodłącznym elementem piętrowych domów, czy dwupoziomowych apartamentów. Stanowią ciąg komunikacyjny, niekiedy zdobią, ale zwykle zajmują też cenną przestrzeń mieszkalną. Jednak miejsce znajdujące się pod schodami nie musi pozostawać niewykorzystane i można je praktycznie zagospodarować.

Sposób aranżacji i przeznaczenie niewykorzystanego dotąd miejsca zależy oczywiście od naszych potrzeb, ale istotną rolę odgrywa tu również lokalizacja schodów. Najwięcej możliwości stwarzają schody, które znajdują się w salonie, czy pokoju dziennym. Wówczas po schodami można zaaranżować przytulny kącik wypoczynkowy, miejsce do pacy lub nauki, domową bibliotekę i wiele innych interesujących przestrzeni użytkowych. Pod schodami zawsze można też ustawić telewizor, salonową kanapę, czy inny niewielki mebel, na który akurat brakuje nam miejsca.

Jeśli schody znajdują się w pobliżu wejścia do domu, to na przestrzeni znajdującej się pod nimi najczęściej powstają szafy ubraniowe oraz praktyczne schowki służące przechowywaniu rzadziej używanych przez nas sprzętów domowych. Jeśli przestrzeń pod schodami ma służyć jako garderoba, domowa spiżarnia lub po prostu stanowić podręczny schowek – warto ją zabudować, aby to co się znajduje pod schodami stało się niewidoczne. W miejscach takich nietrudno bowiem o wytwarzanie się chwilowego nieporządku.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: pambaboma.com, shelterness.com, wanelo.com

Polecamy Ci również

Zobacz także