Jak zaprojektować kuchnię, by tętniła życiem i...

Jak zaprojektować kuchnię, by tętniła życiem i...
Przed remontem kuchni trzeba wszystko przemyśleć. Najlepiej jak sobie rozplanujemy wszystko na kartce i rozrysujemy cały projekt.

Kuchnia jest chyba jednym z najbardziej "żyjących" miejsc w domu. To tam toczy się całe życie i bardzo często podejmuje się gości.

Ze względu na to wiele osób stara się, żeby kuchnia była jak najlepiej zaprojektowana, by móc tętnić życiem. Niestety bardzo często skupiamy się na tym, by zrobić wrażenie na gościach, którzy na widok naszej kuchni, mają powiedzieć swoiste "łał". Tymczasem jednocześnie zapominamy o potrzebie funkcjonalności naszej kuchni.

Czytaj także: 3 kroki do sukcesu: zrób montaż jak specjalista. Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

Poniżej nakreślimy, na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni.

Blaty kuchenne

Przed instalacją blatów kuchennych weź pod uwagę całokształt swojej kuchni oraz jak będzie ona wyglądała po zakończeniu prac. Gdzie rozłożone będą sprzęty AGD, czy kuchnia będzie także jadalnią, jak szerokich blatów potrzebujesz. Materiał z którego są one zrobione, czy to drewno, marmur lub inne tworzywo wpłynie na sposób jego montażu i interakcje z innymi elementami w kuchni.

Schowek kuchenny

Jeśli planujesz projekt kuchni warto zastanowić się nad umiejscowieniem małego schowka w kuchni. W takim miejscu będzie można trzymać dodatkowy sprzęt AGD, który nie jest używany codziennie i różne domowe przetwory.

Czytaj także: Jak dbać o zmywarkę? Jak używać zmywarki? Jakie naczynia można tam myć? Jakich używać środków?

Gniazdka elektryczne

Pamiętaj że twój sprzęt AGD musi być podłączony do prądu. Zadbaj o odpowiednią liczbę gniazdek elektrycznych, umiejscowionych w odpowiednich miejscach. Nieprzemyślane zaplanowanie może doprowadzić do konieczności przestawiania szafek, sprzętu AGD, czy rozwijania przedłużaczy.

Oświetlenie w kuchni

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie kuchnie, zainstaluj główne źródło światła na suficie i pomniejsze np. halogeny, u górze twoich szafek.

Czytaj także: Jak wybrać odpowiednią zmywarkę?

Pamiętaj: planuj swoją kuchnie zawczasu i dobrze, a unikniesz wielu niepotrzebnych problemów. Kuchnia nie może być tylko trendy, ale także wygodna i funkcjonalna.

Oceń artykuł
4,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Profi-kuchnia

Polecamy Ci również

Zobacz także