Jak zrobić obrączki na serwetki – pomysł na Święta

Jak zrobić obrączki na serwetki – pomysł na Święta

Dwanaście potraw to tradycja, która wymaga odpowiedniej oprawy. Własnoręcznie zdobione obrączki na serwetki będą piękną dekoracją na każdym wigilijnym stole.

Można je ozdobić brokatowymi płatkami śniegu, gwiazdkami lub biało-czerwonymi paskami jak zawieszane na choince cukierki. Za pomocą odpowiednich narzędzi, możesz w kilku prostych krokach stworzyć coś, co z pewnością przyciągnie uwagę gości. Wesołych Świąt!

obrączki na serwetkiświąteczne obrączki na serwetki

Krok 1
Na początek pomaluj zwykłe, drewniane obrączki farbą w aerozolu. Możesz wybrać swój ulubiony kolor i dzięki temu nadać im zupełnie nowy wygląd. Następnie pozostaw je do wyschnięcia.

Krok 2
Na pomalowanych obrączkach narysuj na ukośne kreski, co 1-2 cm. Cienkim pędzelkiem nanieś tusz do embossingu na co drugą przestrzeń pomiędzy kreskami.

krok 1krok 2

Krok 3
Na pokryte klejem powierzchnie nanieś puder do embossingu. Jego nadmiar możesz strzepnąć lub delikatnie usunąć czystym pędzelkiem.

Krok 4
Na koniec za pomocą palnika Dremel VersaTip z założoną końcówką do usuwania farby rozgrzej naniesiony wcześniej puder. Po ostygnięciu materiał będzie mocno i trwale przylegać do obrączki. Udanej kolacji!

krok 3krok 4

Kreatywna wskazówka Dremel
Pomysłów na przyozdobienie obrączek jest nieskończenie wiele - tyle ile podsunie Ci wyobraźnia. Może wolisz błyszczące wzory? Jeśli tak to możesz umieścić pęsetą na obrączce ozdobne kryształki, a następnie dokładnie przytwierdzić je używając palnika Dremel VersaTip z końcówką do lutowania. Palnik rozgrzewa klej pod kryształkami i trwale mocuje je do obrączki. Kolejnym pomysłem mogą być artystycznie wypalane wzory, które możesz wykonać nożem do wypalania w drewnie z zestawu Dremel VersaTip.

mocowanie kryształkówwypalanie wzorów

Potrzebne narzędzia i materiały:

  • Palnik Dremel VersaTip z końcówką do usuwania farby, końcówką do lutowania i nożem do wypalania w drewnie (w zestawie)
  • Pędzelek
  • Pęseta
  • Tekturowa podkładka
  • Drewniane obrączki do serwetek (ok. 4 cm średnicy)
  • Ozdobne kryształki
  • Tusz i puder do embossingu
  • Farba akrylowa (najlepiej w aerozolu)

gotowe obrączki na serwetki

 obrączki na serwetki - aranżacje

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także