Jak zrobić wazon ze słoika?

Wazon ze słoika
Dekoracje i dodatki robione samemu i ze starych już niepotrzebnych rzeczy są bardziej wartościowe niż te kupione w sklepie.

Inspirowany kryształami nowoczesny wazon można zrobić domowym sposobem – z dużego słoja i silikonu. Zobacz, jak go wykonać.

Polecamy poradnikUpcykling, czyli jak robić nowe rzeczy ze śmieci

Co będzie potrzebne:

Krok pierwszy

Składamy na pół karton (nieco niższy niż wysokość słoja i szeroki jak pół jego obwodu) i rysujemy połowę motywu dowolnego wzoru (tak, by po rozłożeniu kartonu uzyskać cały symetryczny motyw dekoracyjny). Wycinamy wzór małymi, ostro zakończonymi nożyczkami (mogą być do paznokci).

Krok drugi

Przykładamy karton, który posłuży jako szablon, najpierw do jednego końca plastikowej podkładki
i odrysowujemy na niej wzór. To samo powtarzamy na drugim końcu podkładki. Przerysowane wzory wycinamy nożykiem. Powstanie taśma-szablon z ażurowymi dekorami.

Krok trzeci

Owijamy plastikowym szablonem słój i przytrzymujemy szablon gumkami recepturkami. Wyciskamy silikon na szkło w puste miejsca na szablonie. Rozprowadzamy silikon twardym pędzelkiem (dzięki temu będzie wyglądał jak rżnięte szkło). Czekamy chwilę, aż silikon delikatnie przyschnie, i rozcinając gumki (uważajmy, żeby nie poruszyć plastikiem i nie rozmazać wzoru), zdejmujemy szablon. Gdy silikon całkiem wyschnie, obwiązujemy gwint słoja atłasową wstążką. Wazon gotowy!

Przeczytaj także o designerskiej świecy domino day

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Karolina Chmielnik-Dubaj

Źródło: polskatimes.pl

Zdjęcia: Bruno Fidrych

Polecamy Ci również

Zobacz także