Jaką aranżację okna wybrać?

Wybór zasłon i firan do okien jest aktualnie ogromny. Tkaniny dekoracyjne występują w postaci gładkiej i wzorzystej. Można zdecydować się na zwiewny tiul, czy woal, ale można także wybrać ciężki lecz dekoracyjny atłas lub aksamit.

Wybierając tkaniny do dekoracji okna należy uwzględnić styl, w jakim urządziliśmy wnętrze. Do aranżacji ekologicznych warto wybierać materiały naturalne, np. len lub bawełnę. W wnętrzu glamour świetnie będą się prezentować połyskujące tafty, żakardy, czy satyny. Tkaniny wzorzyste zdecydowanie lepiej wyglądają we wnętrzach przestronniejszych, np. urządzonych w stylu angielskim lub prowansalskim. Z kolei duże wzory geometryczne znakomicie pasują do pomieszczeń nowoczesnych.

Jednak przy wyborze aranżacji okna, oprócz stylu wnętrza trzeba także uwzględnić funkcję pomieszczenia, jak również usytuowanie okna względem stron świata. W sypialni, której okno wychodzi na wschód – warto zadbać o tkaninę, która ograniczy dopływ intensywnych promieni słońca o poranku. Zaś w pomieszczeniach z oknem północnym – tkanina powinna być zwiewna i przepuszczająca jak największą ilość światła dziennego. Ponad to, dekoracja okna powinna także pasować do tapicerki meblowej, dywanów oraz koloru ścian.

Oceń artykuł
2,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: pedantique.com

Polecamy Ci również

Zobacz także