Jaka bateria kuchenna?

Jaka bateria kuchenna?

Nowoczesna kuchnia powinna łączyć funkcjonalność z wysoką estetyką i komfortem, a także ekologią. W osiągnięciu tych celów pomagają nowoczesne rozwiązania, stosowane m.in. w bateriach kuchennych.

Do takich nowoczesnych rozwiązań należą baterie kuchenne firmy Ferro. Do wyboru mamy kilka serii i modeli baterii:

 • seria AISI 304 to baterie wykonane ze stali szlachetnej – materiału, który wyróżnia się praktycznością, trwałością i jednocześnie elegancją. Stal nierdzewna jest także odporna na korozję, środki chemiczne, zanieczyszczenia, zarysowania i wysoką temperaturę. Baterie AISI 304 cechują się ponadto cichą pracą, a w niektórych modelach zastosowano oszczędnościowy wypływ wody. Modele z tej serii to:
  - Asti – to bateria kuchenna stojąca z wyciąganym natryskiem o poręcznej rączce i odpowiednio dopasowanym uchwycie. Wyróżnia się oryginalną stabilną bryłą o okrągłym przekroju,
  - Calles – to designerska bateria, w której zastosowano regulator ceramiczny z uchwytem typu joystick. To rozwiązanie umożliwia płynne regulowanie temperatury oraz strumienia wody,
  - Livorno – bateria z obrotową wylewką, o dekoracyjnych i ergonomicznych uchwytach w formie krzyżaka, doskonale pasująca do kuchni w stylu minimalistycznym
  - Rodez – jednouchwytowa bateria kuchenne z obrotową wylewką, wyróżniająca się  futurystyczną formą.

bateria zlewozmywakowa stojąca - Rodez

 • seria baterii VerdeLine to kompleksowe rozwiązanie, zapewniające ekonomiczne wykorzystanie wody. Wśród baterii tej serii szczególną uwagę warto zwrócić na produkty oznaczone certyfikatem EU Ecolabel. Należą do nich baterie Cassino, Veneto i Geneva. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom, baterie te umożliwiają 50% oszczędność wody. Zastosowano w nich regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean.

bateria zlewozmywakowa stojąca - Cassino VerdeLinebateria z wysuwaną wylewką - Genova VerdeLine

 • seria Padwa PVD to baterie pokryte niezwykle trwałą, a jednocześnie dekoracyjną powłoką PVD. W ramach tej serii do wyboru mamy baterie kuchenne stojące (także z wysuwaną wylewką) oraz ścienne.
 • seria Metali 57 – wśród baterii tej serii szczególnie wyróżnia się bateria kuchenna podokienna. Ułatwia ona niestandardową aranżację kuchni i umieszczenie zlewozmywaka pod oknem. Bateria jest wyposażona w składaną obrotową wylewkę z blokadą, dzięki czemu można swobodnie otworzyć okno.

bateria kuchenna podokienna - Metalia 57

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie jaką baterię kuchenną wybrać i w dodatku musimy odpowiedzieć na nie sobie sami. Wybór baterii zależy od naszych preferencji estetycznych i funkcjonalnych, a także aranżacji kuchni. Jednak mamy z czego wybierać.

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także