Jaka podłoga w mieszkaniu?

Raczej do rzadkości należy układanie tego samego materiału na podłodze całego mieszkania. Użytkownicy najczęściej decydują się na inne wykończenie posadzki
w poszczególnych wnętrzach, ale też coraz częściej różne materiały stosuje się w obrębie tego samego pomieszczenia. Aby jedna okładzina przechodziła elegancko w inną – trzeba zamaskować łączenie lub wykańczać podłogę szczególnie precyzyjnie.

We wnętrzach minimalistycznych dąży się do tego, aby miejsca łączeń różnych materiałów podłogowych były jak najmniej widoczne. W związku z powyższym stosowanie w takim przypadku nakładanych listew maskujących
w ogóle nie wchodzi w grę. Taka posadzka wymaga szczegółowego projektu warstw i nader starannego wykonawstwa. W efekcie jednak materiały łączą się z sobą bardzo dyskretnie i idealnie licują. Rozdzielenie płaszczyzn, które pokryto różnymi materiałami wykończeniowymi przy użyciu listew maskujących jest dużo prostsze. Jednak dodatkowy, trzeci element na podłodze niewątpliwie zwraca uwagę na miejsce łączenia. Z tego powodu i w tym przypadku – granica ta musi być precyzyjnie wykreśloną linią.

Najłatwiejsze do wykonania łączenie podłogowe, to zastosowanie listwy o kształcie teownika. Listwę tę wciska się w powstałą szczelinę, aby od góry przykryć jej bokami krawędzie użytych materiałów podłogowych.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: homesresults.com

Polecamy Ci również

Zobacz także