Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecięcego? Panele...

Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecięcego? Panele...

Dzieci nie zawsze grzecznie siedzą na krześle lub kanapie. Podłoga jest ich ulubionym miejscem zabaw. To na niej raczkują, stawiają pierwsze kroki, a później urządzają niekończące się harce i zabawy. Zatem jaką podłogę wybrać do pokoju dziecięcego?

Panele laminowane Torlys w pokoju dziecięcymRodzice urządzający pokój dla dzieci decydują się najczęściej na dwa rozwiązania: wykładziny dywanowe lub panele laminowane. Wykładzina dywanowa jest miękka i przyjemna dla naszego malucha, ale jednocześnie może sprawiać trudności w utrzymaniu czystości. Rozlany na podłogę sok, rozsypane podczas zabawy jagody, czy plamy od farb to bardzo częsty obraz pokoju dziecięcego po wolnym dniu. Położoną na całej podłodze wykładzinę ciężko przywrócić do stanu pierwotnego. Dlatego o wiele prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli laminowanych. Łatwo jest utrzymać je w czystości, wystarczy bowiem odkurzyć podłogę oraz przetrzeć wilgotnym mopem. W tym przypadku nie trzeba martwić się o trzepanie, czy pranie dywanu.

Czytaj także: Podłoga w pokoju malucha - jaki materiał wybrać?

Idealny tor wyścigowy dla resoraków

W przeciwieństwie do wykładzin dywanowych podłoga z paneli laminowanych jest dobrym podłożem do jazdy wózkiem z lalką, czy wyścigów resoraków. Dzieci będą szczęśliwe, bo pojazdy idealnie jadą po gładkiej powierzchni, a rodzice spokojni, ponieważ laminat na podłodze jest odporniejszy niż drewno. Kanadyjska firma Torlys oferuje panele o klasie ścieralności AC4, co czyni je idealnymi do stosowania w pomieszczeniach o bardzo dużym natężeniu ruchu, także tego resorakowego, czy wózkowego.

Czytaj także: Pokoje dziecięce - jaką podłogę wybrać?

Panele laminowane Torlys w pokoju dziecięcymCiepło i bezpiecznie

Podłogi laminowane nie wydzielają zapachu bezpośrednio po rozłożeniu jak większość dywanów i wykładzin. Deski nie wymagają lakierowania, ani cyklinowania, dzięki czemu unikniemy chemii i pyłu w domu. Ponadto mają bardzo dużą zaletę, mogą być ciepłe w zimie. Zaawansowana technologia firmy Torlys pozwoliła na stworzenie paneli laminowanych, która idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Podłoga laminowana jest bardzo sprytnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego. Można ją ozdobić i uzupełnić małym puchatym dywanikiem, który można łatwo wyprać i wytrzepać.

Czytaj także: Dywanik do pokoju dziecka - kolorowy i przydatny element wyposażenia [GALERIA]

Cena: od 120 zł za metr kwadratowy. Podłogi Torlys dostępne są w salonach Dekorian. www.torlys.pl

Oceń artykuł
3,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Torlys, Juicy Marketing

Polecamy Ci również

Zobacz także