Jaka poduszka do spania?

0
Poduszka do spania
Nie tylko jakość materaca ma wpływ na jakość Twojego snu. Równie ważna jest sama poduszka.

Wygodna poduszka do spania to połowa sukcesu dobrego snu. To przecież od niej zależy czy rano nie obudzimy się z bólem kręgosłupa czy z poczuciem zmęczenia. A więc jaką poduszkę wybrać?

Dobra poduszka to przede wszystkim dopasowana do jej właściciela. Stoimy przed trudnym wyborem bo w sklepach mamy wiele dostępnych produktów. Tak więc musimy podjąć decyzję czy lepiej będzie nam się spało na dużej czy małej, na miękkiej lub twardej poduszce i jakie ma mieć wypełnienie.

Zobacz: Łapacz snów jako element dekoracji mieszkania

Jak śpimy, czyli ulubiona pozycja do snu

Dobór odpowiedniej poduszki powinien być uzależniony od tego w jakiej najczęściej pozycji śpimy. Osoby śpiące na plecach powinny wybrać niezbyt miękką, średniej wielkości poduszkę. W tym przypadku nie sprawdzi się także poduszka wypełniona pierzem, lepiej wybrać lateksową o średnim stopniu twardości. Taka poduszka równomiernie rozłoży ciężar i uchroni nas przed uczuciem spiętych mięśni. Dla osób śpiących na plecach polecana jest poduszka wyprofilowana, która będzie podporą dla głowy i karku.

Wypełnienie poduszki – jakie wybrać?

Generalnie poduszki można podzielić na klasyczne i syntetyczne. Dużo osób w dalszym ciągu uważa, że poduszka wypełniona pierzem jest najlepsza, jednak są w dużym błędzie. Poduszki lateksowe, z pianki czy żelowe od tradycyjnych są bardziej higieniczne, mają lepszą wentylację oraz są bardziej sprężyste. A dodatkowo dopasowują się do nas samych i nie gromadzą się w nich roztocza jak to jest w przypadku poduszek wypełnionych pierzem.

Sprawdź: Jakie wypełnienie pościeli jest najlepsze

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Janpol

Polecamy Ci również

Zobacz także