Jaka trawa najlepsza na trawnik?

54
Trawa przed domem
Każdy trawnik wymaga odpowiedniej dbałości o niego i pielęgnacji.

Trawnik wokół domu warto posiadać, choćby miał mieć bardzo niewielkie rozmiary. Żywa, zielona trawa dodaje uroku domowi i cieszy oko użytkowników oraz ich gości. Zanim zdecydujemy o rodzaju mieszanki do wysiewu trawnika – warto bliżej określić i doprecyzować jego przeznaczenie.

Skład mieszanki decyduje o tym, w jakim miejscu możemy jej użyć i jaki rodzaj trawnika w rezultacie stworzymy. W sklepach ogrodniczych istnieje bardzo szeroki wybór mieszanek traw, co powoduje, że trawnik ma szansę być piękny zarówno w miejscu nasłonecznionym, jak i w cieniu. Informację na temat w jakim miejscu należy wysiewać daną mieszankę znajdziemy na opakowaniach tych produktów. Planując zakup nasion trawy warto także rozważyć, kwestię eksploatacji założonego trawnika. Pośród mieszanek znajdziemy ich odmiany uniwersalne oraz te, które przeznaczone są do zakładania tzw. trawników sportowych. Nie oznacza to, że stosując drugą z wymienionych mieszanek stworzymy prawdziwą piłkarską murawę, ale taki trawnik znosi jego intensywniejszą eksploatację.

Zobacz: Wiosenne wnętrza, czyli kwiat i świeczka w roli głównej...

Pomijając rodzaj wysianej trawy – powinniśmy pamiętać, że każdy trawnik wymaga odpowiedniej dbałości o niego i pielęgnacji. To właśnie głównie od tych zabiegów zależny jest stan i wygląd założonego skrawka zieleni.Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Wojciech Lechowski

Polecamy Ci również

Zobacz także