Jakie drzwi, żeby pasowały do stylu pomieszczenia?

0
Drzwi wewnętrzne
Właściwie dobrane drzwi pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną.

Właściwie dobrane pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Wymieniamy je rzadziej niż meble czy inne elementy dekoracyjne, dlatego decydując się na zakup drzwi, warto zastanowić się, jaki styl chcemy nadać naszym wnętrzom.

Wybierając drzwi, nie możemy zapominać o pozostałych elementach wystroju - kolorze podłóg i ścian. Drzwi muszą pasować. Nie tylko do futryny, ale przede wszystkim do domu i mieszkańców. Inne będą prezentowały się dobrze w towarzystwie antyków, inne w minimalistycznie współczesnych wnętrzach.

Drzwi na miarę

Jeśli stawiamy na nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami z modnymi, satynowymi przeszkleniami. Designerski charakter drzwi z przeszkleniami tworzy duża szyba osadzona w solidnej, drewnianej ramie.

To Cię zainteresuje: Jasny przedpokój: jak zaprojektować oświetlenie przedpokoju

W zależności od preferencji można wybrać szybę przezroczystą lub ornamentową. Niewątpliwą zaletą przeszkleń jest ta, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Dlatego, zwłaszcza w małych mieszkaniach, powinny stać się wręcz obowiązkowe. Nie zawsze dają jednak wystarczające poczucie komfortu. Chociażby w sypialni czy łazience - miejscach, w których intymność potrzebna jest nam w zwiększonej dawce.

- W takich sytuacjach, w ramach jednej kolekcji warto wybrać różne skrzydła: przeszklone lub pełne, optymalnie dopasowując je do funkcji pomieszczenia - podpowiada Adam Hucz z Invado.

drzwi z przeszkleniami

Nowa jakość drewna

Drzwi drewniane, choć szlachetne i trwałe, mają jednak swoje minusy. Z czasem mogą się wypaczyć i zacząć skrzypieć. Dlatego coraz częściej, także Ci, którzy stawiają na naturalne rozwiązania, wybierają drzwi fornirowane, czyli pokryte naturalną, drewnianą okleiną. Na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić ich od tradycyjnych, drewnianych modeli.

- Fornir to cienkie płaty drewna, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach - tłumaczy Antoni Piosek, Dyrektor produkcji w firmie INVADO. - Coraz lepsza jakość oraz szeroka gama kolorów oklein laminowanych sprawia, że to rozwiązanie także zyskuje na popularności. Drzwi okleinowane są dużo tańsze od drewnianych czy fornirowanych, a również dobrze odnajdują się w roli designerskich akcentów wykończenia wnętrz. Na szczęście do lamusa odchodzą sytuacje, kiedy pod wpływem wilgoci, okleina ulegała odkształceniu, czy po prostu odklejała się.

- Wprowadziliśmy na rynek technologię, która gwarantuje, że nic takiego się nie wydarzy - zapewnia Antoni Piosek. - Technologia Invado pozwala bowiem na okleinowanie poszczególnych skrzydeł bez konieczności łączenia okładziny na krawędziach przylgi - wyjaśnia.

Drzwi, w zależności od pomysłu na charakter mieszkania, mogą być albo niewidoczne, albo swym wyrazistym charakterem nadawać wnętrzom określony ton. Szeroki wybór skrzydeł drzwiowych sprawia, że z całą pewnością w niepamięć odeszły czasy, w których służyły one jedynie do zamykania. Może warto to wykorzystać urządzając swoje własne "m".

 

Oceń artykuł
4,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Intro Media, Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także