Jakie meble do wnętrza prowansalskiego?

Aranżacja wnętrza w stylu prowansalskim oznaczać powinna wprowadzenie do pomieszczenia prostoty i funkcjonalności, połączonej z nutą elegancji. Styl ten jest w Polsce dość popularny, dzięki czemu zdobycie mebli i bibelotów, które do niego pasują nie jest trudne.

Sprzęty do wnętrz w stylu prowansalskim powinny mieć barwę jasną. Typowe meble prowansalskie to meble białe, beżowe lub w kolorze ecru. Oryginalne prowansalskie sprzęty bardzo często wyglądają na nieco postarzałe. Efekt ten nie jest jednak spowodowany ich wiekiem, a celowym zabiegiem dekoracyjnym. Komody, stoliki, toaletki oraz biurka bardzo często mają dekoracyjne gięte nóżki. Zaś obicia mebli tapicerowanych są przeważnie wykonane z naturalnych tkanin, tj. len, czy bawełna. Zdarza się, że w zestawach kuchennych zamiast tradycyjnych drewnianych frontów stosuje się dekoracyjne zasłonki.

Zaletą mebli, które pasują do stylu prowansalskiego jest ich uniwersalność. Oznacza to, że kiedy znudzi nam się aranżacja prowansalska – sprzęty będzie można wykorzystać do stworzenia wystroju w innym stylu. Warto pamiętać, że na dalekiej Prowansji nie istnieje coś takiego, jak konkretny zestaw mebli. Domowe sprzęty pochodzą najczęściej z różnych zestawów, czy kolekcji. Niezwykle ważne jest zatem ich umiejętne dopasowanie do siebie.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: weheartit.com, tribecaspiritualcenter.org

Polecamy Ci również

Zobacz także