Jakie podłogi kupują Polacy?

Jakie podłogi kupują Polacy?

Miniony rok pokazał, że Polacy powoli przestają być tradycjonalistami w aranżacjach domów i mieszkań. Poszukując niebanalnych rozwiązań, wybierają na podłogi wzory w kolorach: cynamonu, ciepłego brązu, szarości i wanilii. Dystrybutor kanadyjskich podłóg Torlys prezentuje zestawienie najczęściej kupowanych podłóg w 2011 roku.

Jakie podlogi kupuja Polacy? Torlys Hardwood Granit WalnutTorlys ma w swojej ofercie cztery rodzaje podłóg: drewniane deski wielowarstwowe, deski korkowe, deski skórzane i panele laminowane. Polacy pozostają wierni podłogom drewnianym, dlatego najczęściej wybieranym pokryciem posadzki było drewno. Głównym argumentem kupujących była chęć posiadania podłogi ponadczasowej i zbliżenia się do natury. Torlys Hardwood łączy w sobie klasykę podłogi drewnianej oraz duże walory użytkowe. Montaż i pielęgnacja drewnianych desek wielowarstwowych jest łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnego parkietu i litej deski. Zachowują przy tym naturalność i ponadczasowy charakter drewna.

Odcienie brązu

Największym zainteresowaniem wśród kupujących w minionym roku cieszyła się podłoga wykonana z Klonu Cynamonowego - Torlys Hardwood Maple Cinnamon. Deska charakteryzuje się regularnymi, delikatnymi słojami oraz ciepłą cynamonowo-brązową barwą. Z jednej strony jest naturalna, z drugiej stanowi ciekawy akcent kolorystyczny wnętrza, nadając mu ciepła i przytulności.

Równie chętnie kupowane są podłogi z Drzewa Tekowego - Torlys Hardwood Teak. Ten rodzaj desek występuje w gamie odcieni od miodowego po ciepłobrązowe. Ze względu na niejednolitą zawartość substancji oleistych w różnych częściach drzewa, deski są swoistą mozaiką koloru i wyrazistego usłojowania.

Szarości i biele

Polacy urządzają domy zgodnie z aktualnymi trendami. W minionym roku w aranżacjach promowanych przez architektów i designerów dominowały biele i szarości. Znalazło to odzwierciedlenie w wyborach klientów firmy Torlys. Szarobrązowa podłoga z Orzecha Amerykańskiego - Torlys Hardwood American Walnut, granitowa Torlys Hardwood Granit Walnut oraz waniliowa Torlys Hardwood French Vanilla Oak przypadła do gustów tym, którzy poszukiwali niebanalnych rozwiązań do swoich domów.

Jakie wzory i kolory znajdą zainteresowanie w tym roku? O tym przekonamy się już wkrótce. Wybór jest duży, w ofercie Torlys dostępnych jest ponad 70 wzorów podłóg z desek wielowarstwowych. Podłogi Torlys dostępne są w salonach Dekorian.

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: TORLYS

Polecamy Ci również

Zobacz także