Jakie są najnowsze trendy w designie i kolorystycznej...

Jakie są najnowsze trendy w designie i kolorystycznej...

Jakie są najnowsze trendy w designie i kolorystycznej aranżacji? Jak znaleźć najtrafniejsze ich zastosowanie w naszych mieszkaniach? Inspiracji, które pomogą nadać wnętrzom wysmakowany i modny styl, warto poszukać na nowym blogu firm ColorVoyant(R)LLC i Tikkurila.

Doty HornProwadzi go Doty Horn, której wnikliwe i trafne prognozy dotyczące trendów są cenione przez projektantów na całym świecie. Blog The ColorVoyant(R) Watch jest dostępny na stronie www.tikkurila.pl.

Współczesny design jest dziedziną o niezwykłym tempie rozwoju. Śledzenie aktualnych trendów wzornictwa i aranżacji wnętrz, przy ich zmienności i wielowątkowości, nie jest zadaniem prostym. Z proponowanych przez projektantów rozwiązań, samodzielne "wyłuskanie" tych naprawdę innowacyjnych i zachwycających wizualnie, wymaga dużego nakładu czasu, a także wiedzy i doświadczenia. Dodatkową trudnością okazać się może również twórcze zastosowanie ich we własnych aranżacjach.

Warto skorzystać więc z podpowiedzi ekspertów, specjalizujących się w przewidywaniu i analizie trendów w kolorystyce i wzornictwie. Prowadzony przez Doty Horn wspólny blog firm ColorVoyant(R)LLC i Tikkurila, koncentruje się na takiej właśnie tematyce. Doty Horn - założycielka i dyrektorka nowojorskiej firmy ColorVoyant(R)LLC - posiada ogromne doświadczenie w branży dekoratorskiej i modowej oraz w obszarze wzornictwa przemysłowego. Jej pasją są intensywne podróże po świecie, dzięki którym może śledzić międzynarodowe tendencje w dziedzinie designu. Docenia znaczenie koloru, uważając go za najważniejszy, najbardziej uniwersalny czynnik decydujący o naszych wyborach konsumenckich. Czytaj także: Kolorowa odnowa - domowe Galerie Sztuki z farbą Tikkurila [ZDJĘCIA]

Color Staccato Oho La LaaNa nowym blogu The ColorVoyant(R) Watch, Doty Horn komentuje najciekawsze wydarzenia z targów designu i aranżacji wnętrz, przedstawia wiodące światowe talenty w dziedzinie kształtowania trendów i jednocześnie analizuje nowe kierunki w kolorystyce i wzornictwie. Tak szerokie i świeże spojrzenie z pewnością pomoże zwiększyć naszą świadomość w świecie designu, a prezentowane na blogu nawiązania do palet kolorystycznych i referencji marki Tikkurilia ułatwią wprowadzenie elementów najnowszych propozycji projektantów do własnych aranżacji.

Pierwsza odsłona bloga The ColorVoyant(R) Watch przynosi informacje dotyczące między innymi najnowszych trendów kolorystycznych. Opisywane nowatorskie tendencje w designie opierają się na zaskakujących inspiracjach, takich jak: Street Smarts (czyli funkcjonalność i piękno ulicy); organiczne, żywe, soczyste barwy żywności czy emanujące delikatnością ptasie pióra. Blog przedstawia oryginalne zestawienia odcieni oraz akcenty mocnych, intensywnych barw, a także ukazuje kolory bardziej stonowane, które - choć pokrywają jednolicie większe powierzchnie - nie nużą wizualnie. Czytaj także: Odpowiednie dopasowanie barw w ogromnym stopniu decyduje o harmonijnej aranżacji wnętrza

Color clustering haft festiwal PASSAGENPrezentowane przez Doty Horn prace utalentowanych projektantów przykuwają uwagę, są pomysłowe i wnoszą ożywczą energię w dziedzinie aranżacji i dekoracji. Przykładem może być ręcznie wykonany haft krzyżykowy (pokazywany na festiwalu wzornictwa PASSAGEN 2012 "Jack in the box" w Kolonii) obrazujący trend clustering - czyli zgrupowanie na małej przestrzeni kolorów, emanujących indywidualną energią. Zwykłe guziki posłużyły z kolei grupie Ooh La Laa & Co. do stworzenia opalizującej kompozycji kolorów w stylu staccato. Czytaj także: Ciepło w dobrym stylu udomowione. Nowoczesne aranżacje w ciepłych tonacjach kolorystycznych

Doty Horn przedstawia również referencje Tikkurila, inspirując w ten sposób do samodzielnego zastosowania opisywanych trendów. Kolejne odsłony blogu Doty Horn zamieszczane będą w każdym kwartale 2012 roku.

Blog jest dostępny na stronie: www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/blog_-_trendy_w_designie/.

Oceń artykuł
3,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także