Jasne podłogi - aranżacja bez monotonii

Jasne podłogi - aranżacja bez monotonii

Mocny akcent kolorystyczny, subtelna gra odcieni, przemyślane dodatki – jest wiele sposobów na to, by jasne wnętrze nie było monotonne. Biel, beż i delikatna szarość na ścianach i podłodze potrafią stworzyć aranżację, która zaskoczy świeżością i spójnością.

jasna podłoga w mieszkaniujasna podłoga i ciemne akcenty

Oswojona przez klasykę i lansowana przez styl skandynawski jasna kolorystyka, równie dobrze czuje się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Ponadto, biel to barwa neutralna, w psychologii kolorów określana jako jedyna, która sama w sobie nie wpływa na nasze samopoczucie. Wszystko jest kwestią dodatków. Soczysta zieleń, kropla żółtego lub intensywnie różowego koloru wprowadzą do jasnego wnętrza wakacyjną radość i energię.

jasna podłoga drewnianaOd deski do deski – białe drewno na podłodze

Ogromny potencjał aranżacyjny bieli jest chętnie wykorzystywany przez osoby, które cenią przestrzeń i światło we wnętrzu. Białe ściany to klasyka, na białą podłogę decydują się odważni. W obawie przed efektem sterylnej surowości, część z nas wybiera bezpieczne miodowe lub ciemniejsze odcienie drewna. Tymczasem białe deski mogą stworzyć przytulną atmosferę.
Postarzane deski White Painted Oak z kolekcji Variano Quick Step Parquet  zostały poddane zabiegowi piaskowania, który dał efekt przetarć. Dzięki temu podłoga wygląda na ciepłą, wprowadzając przyjazny, domowy klimat – mówi Arkadiusz Śmiłowski, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej sieci Drzwi i podłogi VOX, polskiego dystrybutora podłóg Quick Step Parquet.

jasne panele podłogowePanele – to jasne

Osoby poszukujące nieco tańszej alternatywy, podobny efekt osiągną sięgając po odpowiednio dobrane panele podłogowe.
Charakterystyczną cechą kolekcji Variostep Classic paneli Krono Original, jest efekt naturalnej podłogi drewnianej, osiągnięty dzięki frezowanym krawędziom na czterech bokach – mówi Arkadiusz Śmiłowski.

Wybierając panele białe lub utrzymane w tonacji rozbielonych szarości czy odcieni piaskowych, możemy śmiało zagrać nieco ciemniejszym odcieniem na ścianie lub w dodatkach. Fragment ściany w gołębiej szarości, detal w kontrastującej czerni czy naturalna, intensywna zieleń są zawsze dobrym pomysłem w jasnym wnętrzu – urozmaicają aranżację, podkreślając jednocześnie walory bieli. Trzymając się tej palety barw, stworzymy lekką, subtelną, wesołą aranżację, sprzyjającą zarówno aktywnemu działaniu, jak i długim chwilom miłego wypoczynku.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Drzwi i podłogi VOX

Polecamy Ci również

Zobacz także