Jednoskładnikowa fuga akrylowa BOLIX FULL COLOR to barwne...

Jednoskładnikowa fuga akrylowa BOLIX FULL COLOR to barwne...

BOLIX FULL COLOR to gotowa do użycia, akrylowa masa dostępna z mieszalników BOLIX. Służy do spoinowania okładzin ceramicznych (glazury, terakoty, gresu) i mozaiki szklanej na ścianach i podłogach wewnątrz budynków (również w pomieszczeniach narażonych na czasowe zawilgocenie takich, jak: kuchnie i łazienki) oraz na zewnątrz budynków.

Fuga BOLIX FULL COLORWysoka elastyczność spoiny pozwala również na zastosowanie jej na powierzchnie narażone na odkształcenia. Fuga BOLIX FULL COLOR zalecana jest na podłoża z ogrzewaniem podłogowym, z płyt drewnopochodnych oraz płyt gipsowo kartonowych, a także na elewacje. Oprócz najszerszej na rynku palety dostępnych kolorów (około 300), spoina jest odporna na mikroorganizmy oraz posiada efekt "perlenia" zabezpieczający strukturę spoiny przed wnikaniem wody i nadający fudze wydłużoną trwałość i świeżość.

Korzystając z dwóch baz na dowolnym mieszalniku w kraju, możemy uzyskać spoinę w bardzo szerokiej palecie barw. Zamiast zalegania kilkudziesięciu kolorów w magazynach przechowywane są bazy, które barwi się w wybranym kolorze. Uzyskujemy w ten sposób od ręki szybciej rotujący, świeży i gotowy do użycia produkt.

Fuga BOLIX FULL COLOR produkowana jest na bazie wodnych dyspersji, nie zawiera cementu, co oznacza, że oferowana jest jako gotowa do użycia masa. Przyspiesza to znacznie prace, ale również eliminuje częsty błąd wykonawczy, czyli zadozowanie niewłaściwej ilości wody, powodujący powstanie pęknięć i przebarwień. Do tego fuga nie powoduje pylenia drażniącego drogi oddechowe, nie jest również podatna na powstawanie wykwitów, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku ciemnych kolorów spoin wykonanych fugą cementową.

Dane techniczne:

- temperatura stosowania: od +5°C do +25°C - temperatura podłoża: od +5°C do +25°C - szerokość spoiny: 1 - 10 mm - spoinowanie: > 48 h od położenia płytek - ruch pieszy: > 48 h - pełne obciążenie: > 7 dni - kolor: zgodny z paletą BOLIX KOLOR SPEKTRUM 300+ - zużycie: w zależności od rozmiaru fug i płytek: 0,2 - 1,0 kg/m2 Cena za 1 kg (opakowanie 2 kg): 17,99 zł netto Cena za 1 kg (opakowanie 4 kg): 16,99 zł netto

Oceń artykuł
3,73 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także