Kamienna podłoga we wnętrzu

Wnętrza, w których planuje się wykonanie kamiennej podłogi powinny zawierać także inne elementy z kamienia. Jednak ilość kamiennych detali nie może być nadmierna, gdyż wówczas uzyskany klimat pomieszczenia będzie chłodny i nieprzyjemny.

W salonie, w którym wykonano podłogę z kamienia można dodatkowo zamontować np. parapety z tego materiału. Doskonale pasować będzie tu również kamienna obudowa kominka.

Dowiedz się: Jak dbać o podłogę - poznaj sposoby na różne podłogi. Poradnik

W kuchni kamień można wykorzystać na blaty robocze. Łazienka z kamienną podłogą będzie wyglądać efektownie, jeśli w pomieszczeniu tym wyłożymy kamieniem także określone fragmenty ścian. Do takiego wnętrza pasować będzie też solidna i jednocześnie bardzo elegancka – kamienna umywalka. Ponad komponowanie kamienia w różnych jego odmianach i stosowanie go w różnych miejscach wnętrza, warto pamiętać, że materiał ten doskonale wygląda również w zestawieniu z innymi materiałami wykończeniowymi.

Świetnie prezentuje się w połączeniu ze szkłem, elementami z błyszczącej stali oraz z ponadczasowym drewnem. Dobór materiału, z którym go zestawimy powinien być uzależniony od stylu, w zgodzie z którym planujemy urządzić wnętrze.

Przeczytaj: Jak wyciszyć podłogę z paneli

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Wojciech Lechowski

Polecamy Ci również

Zobacz także