Kąpiel dziecka w wiaderku - rewolucyjna metoda pielęgnacji...

Kąpiel dziecka w wiaderku - rewolucyjna metoda pielęgnacji...

Młodzi rodzice nie mają łatwego życia. Po całym podenerwowaniu i stresie związanym z porodem, wielu z nich staje często bezradnie przed kolejnymi wyzwaniami związanymi w opiece nad dzieckiem. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy maluszek zwraca na siebie uwagę częstym krzykiem.

Wiaderko Tummy TubMałe dziecko nie może przecież powiedzieć czy coś go boli, czy ma pełną pieluszkę, czy też po prostu tylko chciałby pospać.

Kiedy maluszek nie może się uspokoić, pomocna jest odprężająca kąpiel w specjalnie wyprofilowanym, przyjaznym dla skóry i otoczenia wiaderku. Niemowlę przyjmuje w nim postawę podobną do tej, jaką miało w łonie matki. Czuje się dobrze, bezpiecznie i uspokaja się.

To rewolucyjna metoda kąpieli, która dotarła do Polski z Holandii. Obecnie stosowana jest w wielu miejscach na świecie przez około 1.000.000 matek. Efektem wielomiesięcznych starań jest dostępna dzisiaj forma i kształt "wiaderka do kąpieli" dostępnego min. w sklepie www.babymama.pl. Twórcami metody kąpieli dziecka w wiaderku były holenderskie położne, pielęgniarki oraz psychologowie. Swojej nowej koncepcji nadali nazwę "Tummy Tub(R)".                 Czytaj także: Przenośne krzesełko Tuli - bezstresowa podróż dla dziecka i rodziców [ZDJĘCIA]

Wiaderko Tummy TubNowa filozofia kąpieli znajduje obecnie coraz więcej zwolenników także w innych krajach. Wiaderko Tummy Tub(R) cieszy się popularnością na oddziałach wcześniaków i noworodków, a także w szpitalach położniczych. Położne w trakcie pielęgnacji poporodowej i po masażu niemowlaka pokazują rodzicom, jak skutecznie maluchy relaksują się w przezroczystym wiaderku. Wiaderko Tummy Tub(R) został stworzone dla maluchów w wieku od urodzenia do 6 miesiąca życia. Wiele mam twierdzi jednak, że ich dzieci z dużą radością bez problemu pluskają się w Tummy Tub(R) aż do 2 roku życia.

Przy projektowaniu produktu zwrócono uwagę nie tylko na przyjazny dla otoczenia i odpowiedni dla niemowląt materiał. Także bezpieczeństwo miało tutaj najwyższy priorytet. Dlatego też produkt Tummy Tub(R) spełnia surowe kryteria Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (TÜV) Nadrenii i może być oznakowany symbolem "Sprawdzone bezpieczeństwo". 

Czytaj także: Mini Sitting Bull - wygoda i zabawa dla najmłodszych

Wiaderko Tummy TubKorzyści dla dziecka z kąpieli w wiaderku: * Radość kąpieli od 1 dnia do 12 miesiąca życia, * bezpieczeństwo w wyniku jedynego w swoim rodzaju wyprofilowania Tummy Tub(R), * miękki, miły dla materiał, * odprężające ciepło odczuwane na całym ciele, * bezstresowa kąpiel, * idealne dla kąpieli wcześniaków, * bezpieczeństwo, * odpowiednie wyprofilowanie i rozmiar, dzięki któremu dziecko nie może się zanurzyć, * duża stabilność wiaderka napełnionego wodą, * hamulec antypoślizgowy w postaci gumowego pierścienia na dnie, * brak ostrych krawędzi, * polipropylen nie zawierający środków toksycznych, * przezroczyste tworzywo daje możliwość podglądu niemowlaka ze wszystkich stron, * Tummy Tub posiada świadectwo jakości TUV, STR, atest PZH oraz spełnia wymagania normy EWG CE 93/42 dla sprzętu medycznego.

Wiaderko do kąpieli niemowląt Tummy Tub: 99 pln www.babymama.pl

Podstawka do wiaderka Tummy Tub: 115 pln

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Pawłowska Media, Tummy Tub

Polecamy Ci również

Zobacz także