Klasyczne wzory we wnętrzu

Klasyczne wzory we wnętrzu

Ornamentowy wzór Paisley znany przede wszystkim z luksusowych szali kaszmirowych, coraz częściej gości w naszych wnętrzach zarówno w orientalnych, jak i nowoczesnych odsłonach.

Paisley to znany na całym świecie, delikatny, ornamentowy wzór w kształcie kropli. Popularność zyskał dzięki zastosowaniu go na eleganckich szalach produkowanych w Kashmirze, Indiach i Persji. Szale te, ponad 200 lat temu, podróżnicy oraz członkowie brytyjskiej armii, zaczęli sprowadzać do Europy jako ekskluzywne podarunki. Na przestrzeni kolejnych 100 lat, kaszmirowy szal z wzorem paisley stał się obowiązkowym elementem garderoby eleganckiej i modnej kobiety. Nazwa wzoru pochodzi od szkockiego miasta Paisley, w którym produkowano na masową skalę szale i tkaniny z tym motywem.

koc w jasnym kolorze
koc
narzuta na łóżko
kolorowa narzuta
ręczniki
tekstylia w domu

Dzisiaj wzór ten gości nie tylko na tkaninach ubraniowych. Coraz modniejszy staje się we wnętrzach. Inspiruje dekoratorów wnętrz zarówno w swoim klasycznym, orientalnym wydaniu, jak również w nowoczesnych odsłonach. Paisley pięknie zdobi pościele, ręczniki oraz pledy i koce, nadając wnętrzu oryginalny i niepowtarzalny charakter.

Wybrane produkty zainspirowane wzorem paisley:

  • Pościel Tac Paisley, cena 139 zł - komplet 160x200 cm, 169 zł - komplet 220x200 cm;
  • Narzuta, pled Bocasa Avignon Paisley, cena 189 zł;
  • Koc Bocasa Thermosoft Paisley, cena 189 zł;
  • Ręcznik Joop! Colorvision Paisley, cena 73 zł - 50x100 cm, 194 zł - 80x150 cm.
Oceń artykuł
4,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Patrycja Migowska

Polecamy Ci również

Zobacz także