Klej do ceramiki BOLIX E - czym przykleić płytki ceramiczne?

Klej do ceramiki BOLIX E - czym przykleić płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne wkraczają do łazienki, sypialni i na salony z całym szaleństwem wzorów i faktur. Aby przez lata zachowały swoją trwałość i oryginalny wygląd ważne jest je odpowiednio... przykleić.

Klej do ceramiki BOLIX EBOLIX E służy do przyklejania płytek ceramicznych i kamiennych na podłożach mineralnych wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz w pomieszczeniach narażonych na czasowe zawilgocenie (np.: w łazienkach, kuchniach). Charakteryzuje się wysoką elastycznością i jest stosowany do układania płytek na impregnowanych płytach drewnopochodnych, w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym oraz do licowania powierzchni płytami dużego formatu. BOLIX E można aplikować na podłoża z cegły, betonu, anhydrytu, betonu komórkowego na tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe. Składa się z suchej mieszanki spoiw hydraulicznych, polimerów, bazy drobnoziarnistych wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących. Czytaj także:

Rozszyfrowujemy symbole techniczne. Jak czytać opakowania płytek ceramicznych?

Wybieramy płytki ceramiczne. Czym się kierować?

Samodzielne układanie płytek krok po kroku [PORADNIK]

Dane techniczne:

* Zużycie /na każdy 1 mm grubości warstwy/ ok. 0,85 kg/m2 * Temperatura stosowania +5 do +25 °C * Czas korekcji płytek ok. 25 min * Gęstość nasypowa ok. 1,5 kg/dm3 * Optymalna grubość od 3 do 5 mm * Spoinowanie po ok. 48 h Proporcje mieszania 4,75-5,50 litrów wody na 25 kg worek

Oceń artykuł
3,73 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także