Kolejne nowości w ofercie firmy Chapel Parket Polska

Kolejne nowości w ofercie firmy Chapel Parket Polska

Firma Chapel Parket Polska wzbogaciła swoją ofertę o kolejne nowości. Miłośnicy dębowych, stylizowanych podłóg mają teraz do dyspozycji podłogę Chapel Zaagkant wyróżniającą się ciekawą fakturą oraz olej do podłóg przyciemnianych białych.

Niedawno firma Chapel Parket Polska wprowadziła do swojej oferty heblowane deski warstwowe, które można montować na ogrzewaniu podłogowym. Inwestorzy zainteresowani instalacją drewna na ogrzewaniu mogą wybrać materiał szlifowany (seria Avance Floor) lub heblowany (kolekcja Chapel In Between). Na tym jednak nie koniec nowości - firma poszerzyła swoją ofertę o kolejne ciekawe propozycje.

Nowy olej do konserwacji

Dotychczas przedsiębiorstwo oferowało swoim klientom dwa rodzaje oleju; biały - służący do konserwacji desek w odcieniach bieli oraz transparentny przeznaczony do ciemniejszych podłóg.

- Przyciemniany biały to jeden z kolorów najczęściej wybieranych przez naszych klientów. Do pielęgnacji desek w tej barwie polecaliśmy mieszankę dwóch dostępnych olejów. Przygotowanie takiej mieszanki substancji było nieco kłopotliwe, w związku z czym zdecydowaliśmy się zaoferować naszym klientom olej dedykowany podłogom przyciemnianym białym - wyjaśnia Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska. - Z własnego doświadczenia wiem, że olej świetnie się sprawdza i doskonale podkreśla kolor podłóg - dodaje S. Kos.

Czytaj także: Nowość! Heblowane deski warstwowe firmy Chapel Parket Polska

Warto przypomnieć, że podłogi Chapel Parket są zabezpieczane olejem woskowym z dodatkiem związków krzemu. Substancja ta podnosi odporność drewna i je chroni, w związku z czym deski Chapel Parket wystarczy konserwować raz w roku. Jeden litr oleju do konserwacji wystarcza na około 60-80 m kw. podłogi. Substancja, w zależności od temperatury i wentylacji pomieszczenia, schnie od 6 do 12 godzin.

Deski z poprzecznymi nacięciami

Inną interesującą propozycją jest podłoga Chapel Zaagkant. Na deskach z tej serii wykonane są subtelne, poprzeczne nacięcia. Dzięki nim podłoga zyskuje ciekawą i nieregularną fakturę.

- Nacięcia są bardzo delikatne; nie niszczą powierzchni drewna i nie wpływają negatywnie na użytkowanie podłogi - podkreśla ekspert firmy Chapel Parket Polska.

Trzeba podkreślić, że rzazy (ślady po przejściu piły) są poprzeczne. Dla porównania - w przypadku szczotkowanych podłóg szczotki prowadzone są wzdłuż desek.

Czytaj także: Estetyka i trwałość lakierowanych parkietów drewnianych

- To kolejna metoda postarzania drewna, którą proponujemy naszym klientom. Nacięcia są wykonywane na materiale litym oraz deskach warstwowych. Rozwiązanie jest dostępne właściwie w nieograniczonej liczbie kolorów - mówi Sebastian Kos.

Szczegółowych informacji na temat wszystkich produktów z oferty firmy Chapel Parket Polska (w tym również nowych propozycji) udzielają dystrybutorzy. Adresy autoryzowanych sprzedawców dostępne są na stronie internetowej firmy.

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Chapel Parket Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także