Kolekcja mebli X - zdobywca tytułu DOBRY DESIGN 2013

Kolekcja mebli X - zdobywca tytułu DOBRY DESIGN 2013

Dobry Design to wydarzenie organizowane od 2011 roku przez magazyn wnętrzarski "Dobrze Mieszkaj". Cel, jaki przyświeca organizatorom, to wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz, a poprzez promocję najlepszych na polskim rynku rozwiązań dedykowanych wnętrzom również udowodnienie, że przestrzeń, która nas otacza, powinna być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna.

Kolekcja mebli XPriorytetem organizatorów było stworzenie opiniotwórczej grupy jurorów - do udziału w pracach zaproszonych zostało, więc aż 100 architektów i projektantów wnętrz. Jurorzy mogą wybierać produkty zgłoszone do jednej z dziesięciu kategorii konkursowych: Przestrzeń salonu, Przestrzeń sypialni i garderoby, Przestrzeń kuchni i jadalni, AGD, Przestrzeń łazienki, Przestrzeń pracy, Przestrzeń dziecka, Oświetlenie i osprzęt, Okna i Drzwi oraz Podłogi. Wskazane przez jury produkty otrzymują tytuł i znak towarowy Dobry Design.

Z niekłamaną radością ogłaszamy, że tytuł DOBRY DESIGN 2013 w kategorii: "Przestrzeń sypialni i garderoby" zdobyła kolekcja mebli X ze sklepu BEDS.pl. Kilka słów o kolekcji X:

"X Factor", "MatriX", "Archiwum X". W każdym z tych przypadków 'X' oznacza coś innego, ale zawsze jest czymś, co trudno przewidzieć. To symbol, który niesie za sobą innowacyjność i nowoczesność, ekstrawagancję i "coś" nie z tego świata, niewiadomą i tajemnicę. Czego wobec tego może oczekiwać klient od kolekcji mebli X? Otóż całość tworzy konstrukcję, która na pierwszy rzut oka wydaje się dziwnie tajemnicza, przy bliższym poznaniu staje się intrygująca, a obcowanie z nią sprawia, że zakochujemy się w niej bez reszty.

Wszystkie meble z kolekcji "X" wykonane są w 100% z naturalnego drewna bukowego lub dębowego i stoją na bardzo masywnych nogach, geometrycznych cokołach. Ich budowa powoduje, że całość wygląda jak architektoniczne dzieło sztuki. Łóżko dostępne jest w dwóch wersjach wysokości. Tym samym niskie lub wysokie nogi łóżka zamontować można albo na bokach ramy, albo na elementach frontowym i tylnym, całkowicie zmieniając charakter wyrobu. Meble dodatkowe kolekcji również wzniesione są na charakterystycznych nogach. Wszystkie meble skrzyniowe kolekcji wyposażone są w system typu push-open, co znacząco podnosi walory użytkowe oferowanych produktów. Cechą wyróżniającą są również bardzo pojemne szuflady.

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: beds.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także