Kolekcjonerskie meble Elitis

0
Kolekcjonerskie meble Elitis

Sofa w soczystej zieleni, podwójna ławka o zalotnej formie i znamiennej nazwie "Zakochani", albo stolik kawowy wykonany z jednego kawałka drewna w charakterystycznym kształcie piramidy zmienią charakter każdego wnętrza, w którym się znajdą.

Meble marki Elitis - biurko "Oczy szeroko zamknięte"To wybrane modele z najnowszej kolekcji autorskich mebli francuskiej marki Elitis, dostępne już także w Polsce dzięki SML Concept.

Projekty mebli Elitis zostają w pamięci, trudno pozostać wobec nich obojętnym. Wzbudzają emocje, zachwyt i pożądanie. Im bliżej się je poznaje, tym bardziej się ich pragnie choćby dlatego, że stwierdzenie "perfekcji w każdym detalu" nabiera nowego brzmienia. Meble Elitis są proste, a jednocześnie wyrafinowane, pozornie zwyczajne, ale przy bezpośrednim kontakcie zaskakujące detalem i fakturą materiału. Meble jak dzieła sztuki, niepowtarzalne i wyjątkowe dzięki oryginalnemu wzornictwu i tworzywom, które intrygują i kuszą.

Znakomitą kolekcję mebli zaprojektował, nie po raz pierwszy, dla Elitis słynny Philippe Delzers - projektant, którego kunszt, z całą pewnością można określić jako ponadczasowy. Charakterystyczne miękkie linie drewnianych stelaży krzeseł lub foteli, ich lekka forma i uniwersalny styl pozwalają na przełamanie konwencji każdego wnętrza. A gdy dodamy jeszcze intrygujące nazwy - np.: fotele "Autoportret" czy biurko "Oczy szeroko zamknięte" albo "Noc iguany" - można bawić się i gubić w domysłach co było najpierw - pomysł na nazwę, czy na mebel - jak zaczęła się historia danego przedmiotu.

Przywykliśmy już od dawna do zaskakujących materiałów obiciowych dla mebli tapicerowanych, ale biurka, etażerki, szafki z szufladami lub całe regały okryte skórą, ubrane w połyskującą fakturę wzoru stanowią kolejny krok w projektowaniu przedmiotów użytkowych, które jednocześnie zdobią wnętrze. Warto zwrócić uwagę także na detale np.: uchwyty szuflad przypominają eleganckie elementy kobiecej biżuterii, czasem delikatnie zaznaczające swą obecność albo bardzo dominujące, są nieodłącznym uzupełnieniem każdego autorskiego egzemplarza mebla.

Dzięki meblom z kolekcji Elitis i projektom Philippe Delzers'a możemy wzbogacić nasze domy o przedmioty wielowymiarowe, intrygujące w swojej formie i detalach, posiadające własny, zmysłowy charakter i styl. Ostatecznego szlifu, podkreślającego ich osobowość, nadajemy ustawiając je na właściwym miejscu, w tworzonym dla nas otoczeniu.

Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także