Kolor w pokoju dziecka

Kolor w pokoju dziecka

Pokój dziecka to miejsce, które na tle innych domowych pomieszczeń wyróżnia się energią i beztroskim klimatem. Tylko tutaj można pozwolić sobie na wystrój z przymrużeniem oka oraz operowanie wszystkimi kolorami tęczy. W tym celu warto sięgnąć po meble systemowe, będące połączeniem zbliżonych do siebie lub kontrastujących barw. Pozwoli to na uzyskanie oryginalnego efektu bez zaprowadzania w mieszkaniu aranżacyjnych rewolucji.

fioletowy pokój

Relaksacyjna moc pasteli

Jeśli dziecko ma zadatki na buntownika, pastelowe kolory to doskonały wybór przy urządzaniu jego pokoju. Jasne, pudrowe kolory ścian i wyposażenia działają odprężająco na małych domowników. Tego typu spokojny zestaw kolorystyczny prezentuje system mebli Gusto (Dig-Net). Fronty wykonano w odcieniu łagodnej lawendy. Kontrastują z nimi ciemnofioletowe oraz białe uchwyty w charakterystycznym, zaokrąglonym kształcie, który podwyższa poziom bezpieczeństwa mebli. Wyważoną oprawę dla całości stanowi płyta w kolorze jasnego dębu. Meble wykorzystujące pastelowe odcienie nie wymuszają konkretnego stylu urządzania. Najlepiej jednak prezentują się w towarzystwie stonowanych akcesoriów i jasnych kolorów, np bieli. Z uwagi na charakter wykonania, systemy takie jak Gusto dedykowane są raczej urządzaniu pokojów dziewczynek.

kolorowe wnętrza

Kolorystyczna bomba

A gdyby tak połączyć trawiastą zieleń z żywym turkusem? Myśl o takim zestawieniu może wprawić w konsternację, jednak nie na długo - ważniejszy jest styl wykonania i pomysł. Tego typu tęczowe szaleństwo zrealizowano za pomocą kolekcji Pik-Pok (Dig-Net). Fronty mebli w soczystych barwach przełamano bielą, która nieco tonuje efekt końcowy. Taka koncepcja pozwala na cieszenie się wdzięcznym, dziecięcym klimatem przy dochowaniu wszelkich zasad dobrego smaku. Zawadiacki urok kolekcji podkreślają designerskie drobiazgi, takie jak półokrągłe uchwyty, kontrastujące z frontami. Całość prezentuje się żywo i jednocześnie neutralnie - sprawdzi się bez przeszkód w przestrzeni koedukacyjnej dla maluchów.

pokój młodzieżowy

Brązowy niejedno ma imię

Przy poszukiwaniu wyposażenia całkowicie neutralnego, warto ograniczyć się do odcieni jednego, wyważonego koloru. Tego typu wybór pozwala na dokonywanie wielu zmian aranżacyjnych w przyszłości bez konieczności wymiany sprzętu. System dziecięcy Blog (Meblar) to przykład mebli, które znajdą zastosowanie na lata w różnych pomieszczeniach domowych. Połączenie odcieni brązu i bieli nadaje mu całkowicie uniwersalny charakter. Tego typu sprzęty domagają się dodatków w konkretnym stylu, ponieważ to one przesądzają o ogólnym wrażeniu, jakie robi pomieszczenie. W tej materii można puścić wodze fantazji i z czystym sumieniem sięgnąć po intensywne kolory. Wybranie bardziej stonowanej oprawy (np. bieli) pomoże natomiast w optycznym powiększeniu pokoju.

 

Oceń artykuł
3,89 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: kelman.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także