Kolor we wnętrzu - żółty

Aranżacje, w których dominującą rolę odgrywa słoneczny i ciepły odcień koloru żółtego są energetyczne i pełne życia. Intensywne żółcienie często bywają zestawiane z fioletami, błękitami oraz szarością. Najlepiej prezentują się jednak z kontrastującą z nimi bielą oraz czernią.

 

W żółtych barwach można urządzić tak domowy salon, jak i kuchnię czy łazienkę. Żółty doskonale prezentuje się również w holach wejściowych i przedpokojach. Działa na zmysły podobnie jak promienie słońca. Pobudza do życia i sprawia, że zaczynamy odbierać świat z pozytywnym do niego nastawieniem. Żółcienie mogą znajdować się na większych powierzchniach ścian lub służyć jedynie do wyeksponowania ich określonych części. We wnętrzach dobrze przyjmują się także intensywnie żółte dodatki. Może to być, np. oryginalna porcelana, zasłony, lampa lub dywan.

Do dominującej żółci świetnie pasują regularnie powtarzające się wzory. Znakomita będzie czarno – biała pepitka, szachownica w tym samym kolorze lub. tzw. kurze stopki. Dodatki czarno – białe wydobywają z koloru żółtego jeszcze więcej intensywności i sprawiają, że wnętrze emanuje dobrą energią i stymuluje do działania. Tego rodzaju żywiołowość aranżacyjna nie będzie jednak sprzyjać wyciszeniu się naszego układu nerwowego.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: homedit.com, trendir.com

Polecamy Ci również

Zobacz także