Kolorowa magia świątecznego stołu

Kolorowa magia świątecznego stołu

W święta dbamy, by nasz stół wyglądał wyjątkowo uroczyście i magicznie. Ten podniosły nastrój najdoskonalej podkreślają piękne porcelanowe serwisy, z których nawet doskonałe świąteczne potrawy potrafią smakować jeszcze lepiej.

Zdjęcie ilustracyjneBiel to kolor czystości, oczekiwania i chwil najbardziej uroczystych. Nic zatem dziwnego, że na bożonarodzeniowym stole biała porcelana pojawia się najczęściej. Czystą biel prawdziwej porcelany doskonale podkreślają srebrne zdobienia. To klasyczne połączenie pasuje do śnieżnobiałego adamaszkowego obrusa i eleganckich sztućców.

Jednak święta to także okres rozpasanego przepychu. Intensywne barwy i złocenia są tu jak najbardziej na miejscu. Jeśli mamy w kredensie ozdobny serwis po prababci, jest to odpowiedni moment, aby go użyć. Przy planowaniu nakrycia stołu warto nawiązać do konkretnego stylu.

Boże Narodzenie może kojarzyć się z rokokowym upodobaniem do ornamentyki. Inspiracją może być ćmielowski serwis Rococo-Purpura, obficie zdobiony złocistymi, ręcznie malowanymi girlandami. Dekoracyjność wszystkich elementów podkreślają rzeźbione ornamenty, finezyjne brzegi naczyń oraz zdobne uszka filiżanek. Rozłożony na stole serwis mieni się intensywnymi karmazynowymi barwami i połyskującymi złoceniami.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Dziennik Łódzki

Polecamy Ci również

Zobacz także