Kolorowe, egzotyczne rolety

Kolorowe, egzotyczne rolety

Kolorowe i zmysłowe Indie, a może pełna zagadkowej mistyki Japonia? Wbrew pozorom nie są to propozycje wakacyjnych wycieczek, a... pomysły na aranżację wnętrza.

kolorowe rolety w kuchniRoztańczone, emanujące radością i feerią barw Indie są częstą inspiracją dla dekoratorów wnętrz. W aranżacjach królują intensywne, nasycone barwy: fiolet, błękit, pomarańcz, turkus, zieleń i czerwień, a nastrój budują przede wszystkim dodatki: zwiewne materiały, bogato zdobione poduchy, drewniane szkatuły i figurki. Zwróćmy uwagę także na tkaniny w pomieszczeniu. - Na kanapie rozrzućmy poduchy, łóżko przykryjmy haftowaną narzutą, a zamiast tradycyjnych firan zdecydujmy się na zasłony sznurkowe z nawleczonymi kolorowymi koralikami - sugeruje Kamila Prałat, ekspert Franc Gardiner. Motywami, które warto wpleść w aranżację są florystyczne wzory lub graficzne przedstawienie słonia, kwiatu lotosu czy Buddy.

Japonia wypracowała specyficzną, oszczędną stylistykę, dopracowaną w każdym najdrobniejszym detalu. Kontrastujące ze sobą czerń i biel, z delikatnymi akcentami czerwieni stanowią główne motywy kolorystyczne.Aranżując współczesne wnętrze w japońskim stylu, inspirujmy się przede wszystkim wykorzystywanymi tam materiałami: drewnem, papierem i bambusem. W domach mieszkańców kraju kwitnącej wiśni życie koncentruje się blisko ziemi. Dominują więc niskie, surowe w formie meble, niewielkie stoliki i poduchy na podłodze.

Oceń artykuł
4,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także