Kolorowe hiacynty

Kolorowe hiacynty

Delikatny powiew wiosennej radości w środku zimy - te słowa najlepiej oddają charakter hiacynta. Podczas długich, ponurych dni ten wyjątkowy kwiat podnosi na duchu i wprowadza przyjemny nastrój. Jego żywe kolory pomagają odsunąć na bok wszelkie troski i zmartwienia, czyniąc go idealnym kandydatem na grudniową roślinę miesiąca.

hiacyntyHiacynt stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Jest idealną rośliną zarówno w sezonie zimowym jak i w wiosennym. Dzięki bogatej kolorystyce ma szerokie zastosowanie. Hiacynt jest dostępny w niebieskim, fioletowym, czerwonym, różowym, żółtym, pomarańczowym i białym kolorze, dlatego pasuje do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Dodając kilka charakterystycznych dla świąt elementów dekoracyjnych takich jak: bombki, sople, laski cynamonu i wanilii, czy ozdoby z filcu, można stworzyć oryginalną zimową kompozycję. Hiacynt jest ciekawą alternatywą dla osób, uciekających od tradycyjnych rozwiązań i lubiących zaskakiwać swoich gości. Badania wykazały, że w towarzystwie tej żywiołowej rośliny czujemy się bardziej komfortowo i przyjemnie. Stawiając hiacynta w widocznym miejscu sprawimy, że jego aura się rozprzestrzeni, rozweseli otoczenie oraz przebywających w nim ludzi.

kwiaty na balkonieHiacynt jest ozdobną rośliną cebulową, pierwotnie uprawianą w basenie Morza Śródziemnego, a później we Francji. Jego nazwa pochodzi od mitycznej postaci Hiacynta, pięknego syna spartańskiego króla Amyklasa. Legenda głosi, że bóg słońca Apollo kochał Hiacynta za jego piękno i uwielbiał z nim rzucać dyskiem. Jednak pewnego dnia, bóg wiatru Zefir z zazdrości skierował dysk w stronę Hiacynta, śmiertelnie go raniąc. Z krwi, która wypłynęła z głowy Hiacynta wyrósł piękny kwiat, któremu Apollo nadał imię swojego przyjaciela. Do dziś piękno hiacynta przyciąga wielu wielbicieli. Dlatego też kupując roślinę do domu, stajemy się dumnymi właścicielami wabika przypominającego mitycznego bohatera, uwodzącego swoim wyglądem i zapachem.

Hiacynt nie należy do zbyt wymagających roślin. Dobrze czuje się w każdym pomieszczeniu i należy go jedynie regularnie podlewać (odżywki nie są konieczne). W zamian odpłaca się przepięknym kwiatostanem pełnym kwiatów.

Oceń artykuł
4,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Biuro Kwiatowe Holandia

Polecamy Ci również

Zobacz także