Kolorowe osłonki podkreślą urodę storczyków [ZDJĘCIA]

0
Osłonki na stoczyki i dekoracyjne podpórki
Storczyki są piękne. Tym bardziej warto zadbać o ich odpowiednią oprawę. Pomogą nam w tym kolorowe osłonki na doniczki i fantazyjne podpórki.

Storczyki to jedne z najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Warto zadbać o to, żeby w naszych domach i mieszkaniach prezentowały się odpowiednio ładnie. Pomogą nam w tym osłonki na doniczki.

Storczyki zyskują coraz większą popularność. I patrząc na bogactwo kolorów i wzorów tych roślin, trudno się dziwić. Smukła łodyga ozdobiona egzotycznym kwiatami… czego chcieć więcej? Niestety zdarza się, że kwiaty, w tym storczyki, są sprzedawane w mało estetycznych, plastikowych doniczkach. Niby nie szata zdobi człowieka, ale wiadomo, że nawet największą piękność można zeszpecić. Nie inaczej jest ze storczykami. Piękny kwiat w czarnej „sadzonkowej” doniczce nie będzie wyglądał dobrze.

Dowiedz się też: Jak prawidłowo pielęgnować storczyki w domu i sprawić, by pięknie i długo kwitły

Storczyk w sypialni

Kolory osłonek można dopasować i do wystroju pomieszczenia, i do koloru kwiatów storczyków.

Galicja
Podwójna doniczka na stoczyki

Podwójna osłonka na storczyki pozwala na ciekawą kompozycję roślin.

Galicja
Biały storczyk w zielonej osłonce

Zielone osłonki, podkreślające kolor liści storczyka, są uniwersalnym rozwiązaniem.

Galicja
Storczyk w różowej osłonce

Osłonka dobrana do koloru kwiatów storczyka podkreśli intensywność ich barw.

Galicja
Szklane osłonki na storczyki

Szklane osłonki na storczyk wyglądają delikatnie i elegancko.

Galicja
Szklana osłonka na storczyka

Szklane osłonki na storczyki mogą mieć dekoracyjną fakturę.

Galicja
Osłonka z zielonego szkła

Zarówno szklane, jak i ceramiczne osłonki są dostępne w różnych kolorach.

Galicja
Fioletowa osłonka na storczyk

Lekko prześwitujące, szklane osłonki wyglądają bardzo elegancko. Storczyk w odpowiednio dobranej osłonce, która podkreśli jego urodę, będzie się prezentował się jeszcze piękniej.

Galicja

Osłonki na doniczki storczyków

Do wyboru mamy całe mnóstwo estetycznych (i niedrogich) osłonek na doniczki. Wśród nich są również takie, przeznaczone specjalnie na storczyki. Choć rośliny te równie dobrze rosną w kolorowych doniczkach. Jednak dzięki temu, że przez przezroczystą doniczkę widać korzenie, możemy lepiej o nie zadbać i w odpowiednim czasie zareagować, gdy wystąpią problemy w uprawie.

Gdy do aranżacji wnętrza nie pasują przezroczyste osłonki z widocznymi korzeniami, możemy wybrać kolorowe osłonki wykonane z różnych materiałów, przede wszystkim ceramiki, szkła albo tworzywa. Ich bogaty wybór sprawia, że możemy wybrać osłonki pasujące i do wystroju naszego mieszkania, i do kolorystyki storczyka. Kolor osłonki możemy dobrać do barwy kwiatów – wtedy podkreślimy głębię barw, z kolei biała osłonka sprawi, że storczyk stanie się wyróżniającym z otoczenia elementem aranżacji. Zielone osłonki, w kolorze liści, są rozwiązaniem uniwersalnym. Oczywiście kolor osłonki to nie wszystko – mamy też wyboru różne faktury powierzchni, osłonki przeźroczyste i nie-, matowe i błyszczące. Wybór osłonki zależy w dużej mierze od naszego gustu i efektu aranżacyjnego, jaki chcemy osiągnąć.

Pamiętajmy też, że storczyki najczęściej potrzebują podpórki – warto ją dobrać odpowiednio do naszej kompozycji. Podpórki są również dostępne w różnych kolorach i wykończeniach.

Przeczytaj też: Storczyk to jednak z niewielu roślin, która dobrze rośnie w łazience. Dowiedz się jak uprawiać storczyki w łazience.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Galicja dla Twojego Domu

Polecamy Ci również

Zobacz także