Kolorowe rolety ożywią kuchenne okno i pasują do każdego stylu

Kolorowe rolety ożywią kuchenne okno i pasują do każdego stylu

Kiedyś obowiązkowy element kuchennego okna, dziś coraz częściej wypierana przez inne rozwiązania. Chodzi oczywiście o zazdrostki i częsty kuchenny problem: nowoczesna kuchnia - praktycznie czy estetycznie? A może jedno i drugie?

Zazdrostki w oknach to zwyczaj przeniesiony ze wsi do miasta. Kiedyś wieszano je w parterowych domach, aby ciekawscy sąsiedzi nie zaglądali do izby. Ten zwyczaj w sposób naturalny przeniósł się do miasta - wszak przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Zwłaszcza to wyniesione z domu rodzinnego. Ale te małe firanki, umieszczone na rachitycznym pałąku w oknach z plastiku, nie są synonimem nowoczesnej kuchni.

Czytaj także: Rozświetlona kuchnia - serce każdego domu

Możemy dopasować kolor i wzór (owoce, kwiaty) - tak, by rolety pasowały do wystroju wnętrza

Firanki posiadają swój urok i kojarzą się z przytulnym wnętrzem. Dlatego ciągle są chętnie stosowanym rozwiązaniem w wielu mieszkaniach. Nie stwarzają jednak wielu możliwości aranżacyjnych, a wybór ich kolorów i faktury jest ograniczony. Dodatkowo firanki wymagają częstej i regularnej pielęgnacji: widać na nich zabrudzenia, szarzeją, zbierają zapachy i kurz. Mimo całego swojego uroku i naszych przyzwyczajeń nie są one najpraktyczniejszą ozdobą kuchni.

Zamontowanie rolety w kuchennym oknie rozwiązuje większość problemów związanych z utrzymaniem czystości. Dodatkowo, dzięki jednolitej płaszczyźnie rolety zintegrowanej z oknem, wnętrze zyskuje więcej przestrzeni i uporządkowany wygląd.

Wybór tkanin i wzorów na roletach stwarza możliwość dopasowania ich do każdego wystroju. Rolety to nowoczesny i praktyczny sposób na regulację dopływu światła do wnętrza. Łatwa pielęgnacja i niewielka ilość zajmowanej przestrzeni czynią ją dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń kuchennych.

Kolorowe rolety świetnie pasują do kuchennych okien

Czytaj także: Tkane tapety Haiku w Salonach Dekorian [GALERIA]

Spore możliwości pojawiają się także w zakresie stylizacji - dzięki wyborowi odpowiedniego wzoru możemy nadać wnętrzu każdy styl: rustykalny, elegancki, delikatny, bądź ożywić je kolorem.

Kuchnia domowa i rodzinna, elegancka czy designerska - wybór należy do nas.

Oceń artykuł
3,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Sklepik (Głos Wielkopolski)

Polecamy Ci również

Zobacz także