Kolory idealnie zestawione dzięki wzornikowi kolorów

Kolory idealnie zestawione dzięki wzornikowi kolorów

"Perfect Pairings. Timless Colors" to wyjątkowy wzornik kolorów, który podpowie Ci, jak idealnie dobrać kolorystykę ścian, odcienie framug, drzwi i mocnych akcentów dekoracyjnych. Czekają na Ciebie 132 harmonijne zestawienia kolorów do wnętrz i elewacji.

Benjamin Moore - Kolory idealnie zestawioneWiedza o kolorach, ich symbolice i oddziaływaniu na nasze samopoczucie to niezwykle złożona i skomplikowana materia. Dodatkowo podczas wyboru kolorów do domowych wnętrz czy elewacji musimy uwzględnić wzajemne relacje między odcieniami pochodzącymi z różnych rodzin kolorystycznych. Jest to temat o tyle istotny, że rzadko aranżacja pomieszczenia opiera się tylko i wyłącznie na jednym kolorze.

Częsta jest sytuacja, w której dwa zjawiskowe kolory, które pozornie do siebie pasują, zestawione bezpośrednio na ścianie dają rozczarowujący efekt wizualny. Ciekawą alternatywą dla kosztownych i czasochłonnych testów kolorystycznych może być najnowszy pomysł autorstwa marki Benjamin Moore. Amerykański producent ekskluzywnych farb stworzył wzornik kolorów "Perfect Pairings. Timeless Colors", który zawiera gotowe zestawienia kolorów pomocne przy malowaniu zarówno wnętrz, jak i elewacji.

Benjamin Moore - Kolory idealnie zestawionePaleta "Perfect Pairings. Timeless Colors" marki Benjamin Moore liczy łącznie 396 kolorów podzielonych na 132 gotowe propozycje idealnie zestawionych ze sobą odcieni. Na każdym listku wzornika prezentowane są trzy kolory, które współgrają ze sobą, wzajemnie się uzupełniają i gwarantują doskonały efekt dekoracyjny. Reguły zaproponowane przez specjalistów ds. koloru marki Benjamin Moore są proste i czytelne. Odcień na górze paska stanowi przewodni motyw kolorystyczny aranżacji i na ten kolor malujemy ściany. Środkowy odcień na pasku rekomendowany jest do odnowienia futryn i listew wykończeniowych. Trzeci odcień na listku jest zazwyczaj najbardziej wyrazisty i służy jako mocny akcent kolorystyczny, przykuwający uwagę domowników i gości. Na ten odcień pomalować można np. główną ścianę salonu, stylowy stary fotel, czy w przypadku elewacji - drzwi wejściowe.

Nowy wzornik kolorów marki Benjamin Moore jest dwustronny. Z jednej strony każdego listka prezentowane są kompozycje kolorystyczne przeznaczone do stosowania wewnątrz domu lub mieszkania, z drugiej zaś zestawienia odcieni zaprojektowane z myślą o elewacjach (po 66 kolekcji do wewnątrz i na zewnątrz). Kolory kolekcji "Perfect Pairings. Timeless Colors" wyselekcjonowane zostały ze słynnych wzorników sygnowanych marką Benjamin Moore, w tym m.in. Color Preview, Color Classic czy Affinity. Wszystkie odcienie ze wzornika "Perfect Pairings. Timeless Colors" dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore(R) GENNEX(R) Platform lub Color Preview(R). Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonów przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Kolory ze wzorników marki Benjamin Moore są niemożliwe do skopiowania. Niepowtarzalność odcieni zapewnia hologram marki "Authentic Color".

Benjamin Moore - Kolory idealnie zestawione

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Benjamin Moore

Polecamy Ci również

Zobacz także