Kolory w sypialni

Kolory w sypialni

Sypialnia jest pomieszczeniem wyjątkowym - tam codziennie się odprężamy, naładowując baterie przed kolejnym dniem pracy. Aby zapewnić sobie nie tylko spokojny sen, ale także efektywny wypoczynek, warto przy jej urządzaniu rozpatrzyć kilka podstawowych kwestii.

Duże łóżko i pościel w klasycznych kolorach- Po pierwsze, zastanówmy się, czy lubimy wnętrza urządzone z przepychem, czy raczej te minimalistyczne - mówi Agnieszka Rybka z Dekoria.pl. - Jeżeli wolimy przestrzenie, w których króluje minimalizm, z pewnością nie zrelaksujemy się w miejscu naszym zdaniem zagraconym, z mnóstwem niepotrzebnych bibelotów. I odwrotnie, lubując się we wnętrzach ciepłych i pełnych pamiątek z przeszłości, ciężko będzie nam się odprężyć w aranżacji chłodnej i ograniczonej do najbardziej niezbędnych sprzętów.

Aby sypialnia naprawdę była enklawą, do której codziennie z przyjemnością będziemy wracać, zadbajmy także o jej odpowiednią kolorystykę. Najbardziej uniwersalne wydają się tutaj barwy stonowane - pastele, beże i szarości, które dodatkowo podkreślą panującą w pomieszczeniu atmosferę spokoju i relaksu.

- Chcąc nadać naszemu wnętrzu wyrazistego charakteru, postawmy również na mocny, kolorystyczny akcent - radzi Agnieszka Rybka.

Jeśli ktoś uwielbia granat, może ozdobić swoją sypialnię granatową narzutą na łóżko i dopasowanymi zasłonami.

Dekoria. Kolekcja Luxury- Alternatywą jest także podkreślenie intensywnym odcieniem jednej ze ścian lub przemycenie go za pomocą drobnych, ale ciągle bardzo efektownych dodatków - ozdobnych poduch, czy też atrakcyjnej lampy - dodaje ekspert.

Punktem centralnym każdej sypialni jest łóżko. Tutaj warto zadbać nie tylko o wygodny materac, ale także o atrakcyjną dekorację.

Niezwykle istotna jest tu narzuta oraz poduchy - dopasowane do estetyki całego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że równie ważne jest to, co taka narzuta ukrywa - czyli pościel. Ta, z kolei, powinna być zarówno miła w dotyku jak i przyjemna dla oka.

Bardzo ważne jest, aby nie ulegać chwilowym trendom i wybierać tylko takie modele, które odpowiadają naszym preferencjom. Jeżeli świetnie czujemy się w jasnej pościeli okraszonej subtelnymi motywami kwiatowymi, nie łudźmy się, że równie dobrze odnajdziemy się w tej ciemnej, ozdobione dużymi motywami geometrycznymi.

Pościel haftowanaPamiętajmy przy tym o samej tkaninie, bowiem tylko ta naturalna zapewni nam pełnię komfortu jej użytkowania, a tym samym gwarancję niczym niezakłóconego odpoczynku.

Urządzając sypialnię, uwzględnijmy także to, czy na przykład lubimy poczytać do poduszki, czy może wolimy przed snem obejrzeć film. W pierwszym przypadku konieczne będzie odpowiednie oświetlenie, w drugim zaś - zadbanie o umiejętne wpasowanie telewizora w aranżację. Aby nie okazał się on centralnym elementem dekoracji, warto zastanowić się nad jego oryginalnym ukryciem.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Sklepik (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także