Kominek elektryczny Opti-Myst

0
Kominek elektryczny Opti-Myst

Migocące płomienie, gra blasku i cienia - to skłania do refleksji, marzeń i relaksu. Warto zatem zadbać, by tańczące w palenisku języki ognia były... prawdziwe. Czy może jednak być inaczej?

Do niedawna było to pytanie retoryczne, jednak w ostatnich latach coraz więcej zwolenników w Polsce zdobywają kominki elektryczne.

kominek elektryczny

Są one rozwiązaniem bardzo komfortowym, prostym w obsłudze i - co okazało się na tyle istotne, że pozwoliło wielu osobom pogodzić się z tym "udawanym" płomieniem - niedrogim w eksploatacji (sam efekt płomienia pobiera jedynie 120-300 W energii elektrycznej).

Dodatkową zaletą jest minimum wymagań technicznych - kominki elektryczne nie potrzebują odprowadzenia spalin, podłączenia do komina ani specjalnego systemu wentylacji. To decyduje o tym, że sprawdzą się nawet tam, gdzie instalowanie kominka tradycyjnego nie wchodzi w grę, np. w mieszkaniu w blokach. Co więcej, elektryczne kominki nie brudzą pomieszczeń sadzą czy popiołem i nie trzeba ich czyścić. Nie wydzielają również spalin ani nie parzą, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Warto dodać, że kominki elektryczne nie wymagają także skomplikowanego montażu - wystarczy ustawić je w dowolnie wybranym miejscu i podłączyć do gniazda elektrycznego, by cieszyć się widokiem płonącego ognia.

I tylko jeszcze wyraźnie widoczna różnica efektu końcowego budziła w wielu osobach opory. Do czasu, gdy pojawiła się nowatorska technologia, która sprawia, że elektryczne płomienie wyglądają (prawie) jak prawdziwe.

Opti-Myst(R) wykorzystuje ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która następnie zostaje odpowiednio podświetlona. Daje to trójwymiarowy efekt płomieni i dymu, wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka. Co istotne - tworzy tak doskonałą iluzję żywego ognia, że jest on praktycznie nie od odróżnienia od prawdziwych płomieni. Dzięki temu każdy może cieszyć się widokiem płonącego ognia, bez konieczności składowania opału, czyszczenia komina czy usuwania popiołu.

Dzięki trzem przeszklonym ściankom specjalnej kasety płomień widoczny jest nie tylko od frontu, ale również z boku kominka, zatem ogień podziwiać możemy z każdego miejsca pomieszczenia. Ogniste płomienie tańczące w palenisku to widok, któremu trudno jest się oprzeć.

biokominek w salonie

Jak Bauhaus kominek z pomysłem

Stolik RTV z kominkiem elektrycznym, który stanowi zarówno oryginalną ozdobę wnętrza, jak i wielofunkcyjne urządzenie, to nawiązanie do ideologii ruchu estetycznego z początku XX wieku, który zapisał się w historii sztuki pod nazwą Bauhaus. Była to niemiecka szkoła wzornictwa, która zasłynęła dzięki projektowaniu funkcjonalnych urządzeń. Jej głównym założeniem było sprowadzenie mebla do roli użytkowej, ale w ten sposób, by nie tracił on przy tym dekoracyjności. W tym przypadku połączenie szafki pod telewizor i eleganckiego kominka w jednym pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia w przypadku właścicieli niewielkich mieszkań, dla których myśl o własnym kominku do niedawna pozostawała jedynie w sferze marzeń.

Palenisko imitujące płonące polana, umieszczone zostało pod blatem, na którym ustawiamy telewizor, dzięki czemu będziemy mogli efektywnie wykorzystać puste miejsce pod urządzeniem. Dodatkowo, praktyczne półki wewnętrzne przydadzą się do przechowywania sprzętów RTV, DVD, dekoderów, czy kina domowego. Co więcej, meble z kominkiem marki Optiflame występują w dwóch wersjach stylistycznych (nowoczesnej - czarnej, minimalistycznej i w klasycznym stylu, w oryginalnej barwie Mocha).

Modele różnią się również wielkością i kształtem oraz różnią się od siebie kolorystyką, dzięki czemu będziemy w stanie dobrać mebel nie tylko do stylu pomieszczenia, ale i jego rozmiaru oraz przestrzeni, jaką chcemy wygospodarować na sprzęt RTV.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także