Kominek na ścianie

0
Kominek na ścianie

Zachowanie i nastrój człowieka są nie tylko efektem jego osobowości, ale także wynikiem sytuacji i otoczenia, w którym przebywa. Dlatego tak ważna jest aranżacja mieszkania, która powinna współgrać zarówno z naszymi odczuciami estetycznymi, osobowością, jak i potrzebami wynikającymi ze stylu życia.

Narażeni na działanie tysiąca bodźców, zabiegani i zestresowani, potrzebujemy dla zachowania równowagi miejsca wyciszenia, oazy spokoju, gdzie możemy ukoić zmysły, odciąć się od świata i po prostu odpocząć. Takim miejscem jest oczywiście nasze mieszkanie, a odpowiednio urządzone powoduje, że po prostu czujemy się w nim dobrze.

kominek w salonieWażnym elementem wnętrza są nie tylko meble i ozdobne detale, ale również system ogrzewania pomieszczeń. Coraz więcej osób skłania się ku kominkowi, który jest jednocześnie źródłem ciepła i ozdobą. Oprócz tych tradycyjnych, budowanych czy stawianych na podłodze i ogrzewanych drewnem bądź zasilanych prądem, na rynku pojawiły się także kominki montowane na... ścianie. A raczej wbudowane w ścianę, podobnie jak to często robimy w kuchni czy łazience, np. kupując do zabudowy sprzęt gospodarstwa domowego czy radiowo-telewizyjny.

Nowoczesne wkłady kominkowe można więc wbudować w ścianę salonu, jadalni, sypialni. Każdemu wnętrzu dodadzą uroku i przede wszystkim je ogrzeją. Tego typu urządzenia są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze - za pomocą zdalnie pilota zdalnego sterowania możemy go włączać i wyłączać, a także regulować intensywność płomieni. Energia do kominków ściennych pobierana jest poprzez kabel zasilający z wtyczką. Warto zwrócić uwagę, iż w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, ich nowoczesne substytuty w postaci elektrycznych kominków nie wydzielają z siebie toksycznych substancji, a także nie wymagają czasochłonnych prac, składowania opału, czyszczenia z sadzy i brudu wytwarzanych przez dym.

Tworzenie aranżacji wnętrza to często rywalizacja między estetyką, a użytecznością. Dzięki naściennym wkładom kominkowym tę batalię zakończymy triumfem formy i funkcji jednocześnie.

Oceń artykuł
3,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Gazeta Krakowska

Polecamy Ci również

Zobacz także