Kominek to nie tylko alternatywne źródło ciepła w domu

Kominek to nie tylko alternatywne źródło ciepła w domu

Nie ma jak kominek na jesienne dni. Żadna pora roku nie nastraja tak romantycznie, jak jesień. Szare, dżdżyste dni aż zachęcają do tego, by siąść przy kominku z dobrą książką czy kieliszkiem wytrawnego trunku i przenieść się w zupełnie inny świat - świat fantazji.

Ceglana obudowa kominkaJeżeli w naszym domu nie mieliśmy do tej pory kominka, warto o tym pomyśleć, zwłaszcza że na rynku można kupić wkłady kominkowe o najróżniejszych formach. Do łask powracają także naturalne materiały wykończeniowe, wśród których znajduje się trawertyn. Jest to ceniony już w starożytności naturalny kamień o niezwykle szerokim zastosowaniu.

Na uwagę zasługuje duża podatność trawertynu na obróbkę, co sprawia, że jest on chętnie wykorzystywany w charakterze okładziny ściennej, podłogowej oraz niebanalnej obudowy kominka. Sekret zasłużonej sławy surowca tkwi w nietypowej, przywodzącej na myśl pustynny piasek, strukturze. Intrygując swoją mleczno-kawową barwą, przetykaną subtelnymi brązowymi cieniowaniami, idealnie komponuje się we wnętrzach, wymagających stonowanych, choć oryginalnych akcentów.

Jakość nie do podważenia

Trawertynowa obudowa kominka o prostej, niemal geometrycznej formie zapewnia imponujący rozmach i prostotę stylu w jednym. W tym przypadku użycie luksusowych materiałów wykończeniowych doskonale współgra z ich funkcjonalnością. Podatność na zabrudzenia i mechaniczne urazy w dużym stopniu wpływa bowiem na wygląd i trwałość kominka. Sprowadzany z Turcji kamień charakteryzuje się drobnym uziarnieniem, które sprawia, że gotowe płyty są twardsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Ponadto wysoka odporność na temperaturę zapobiega kruszeniu i odkształcaniu kamiennych płyt.

KominekWybór trawertynu na okładzinę kominkową umożliwia także realizację indywidualnych, fantazyjnych projektów. W rękach artysty od dekoracji wnętrz kamień ten ożywa, tworząc niebanalne kształty.

Wyraziste aranżacje

Kominek wykończony z zewnątrz kamieniem idealnie wkomponowuje się w kolorystykę zarówno leciwych kamienic, jak i nowoczesnych apartamentów. Ciepła, jasnobeżowa barwa płyty doskonale pasuje do prostego eleganckiego wystroju. Oszczędne w formie i proste w wyrazie meble oraz oświetlenie w połączeniu z trawertynowym kominkiem to wyjątkowy przykład zestawienia klasyki i nowoczesności.

W zależności od wybranej aranżacji i przebiegu ciągów kominowych, kamienny kominek może być usytuowany pod ścianą, w narożniku pokoju bądź jako centralny punkt salonu, który jednoczy wokół siebie domowników.

Oceń artykuł
3,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: xx (Dziennik Zachodni)

Polecamy Ci również

Zobacz także