Kominki dekoracyjne

0
Kominki dekoracyjne

Jeśli stary piec kaflowy, to najczęściej w olbrzymim mieszkaniu starej zabytkowej kamienicy. Jeśli kominek, to najczęściej w luksusowej wiejskiej rezydencji. Obie koncepcje i dawne wyobrażenia odbiegają już dziś od rzeczywistości.

kominek w sypialni

Zarówno kaflowe piece, jak i kominki instaluje się i w mieszkaniu w osiedlowym bloku, i w nowoczesnym apartamencie czy wreszcie w poprzemysłowym lofcie, a także oczywiście w wiejskiej drewnianej chałupie. Pasuje niemal w każdym wnętrzu, byle tylko ze smakiem w jednolitym stylu je urządzić.

To niezwykłe domowe palenisko, symbol ujarzmionego żywiołu, ciepła i bezpieczeństwa, oprawione odpowiednim materiałem, staje się nie tylko praktyczną, ale też wprost niezwykłą ozdobą domu. Kominek z kamienia idealnie wkomponowuje się w stylistykę ekskluzywnych apartamentów i nowoczesnych mieszkań. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kamień, by nadać wnętrzu niepowtarzalny wygląd. Świetnie nadaje się do tego m.in. znany i wykorzystywany już w starożytności trawertyn, inspirujący wyobraźnię każdego projektanta i architekta.

Oszczędne w formie i proste w wyrazie meble oraz oświetlenie w połączeniu z trawertynowym kominkiem to wyjątkowy przykład zestawienia monumentalności i lekkości designu wnętrza. W zależności od wybranej aranżacji, kamienny kominek może znajdować się pod ścianą, w narożniku pokoju bądź jako centralny punkt salonu, wokół którego gromadzą się domownicy.

kominek w salonie

Dzięki temu niebanalnemu, użytkowemu i dekoracyjnemu elementowi wyposażenia, stonowane w wystroju wnętrza stają się przytulne, ciepłe, intymne.

Oceń artykuł
3,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: ece (Gazeta Krakowska)

Polecamy Ci również

Zobacz także