Korek ekspandowany, czyli aglomerado negro

Korek ekspandowany, czyli aglomerado negro

Korek ekspandowany, zwany popularnie aglomerado negro to doskonały materiał stosowany w budownictwie do ocieplania i izolacji akustycznej ścian zewnętrznych i wewnętrznych, posadzek oraz stropów.

korek ekspandowanyDo produkcji aglomerado negro nie używa się żadnego lepiszcza, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury korek pęcznieje a wydzielane z niego żywice pozwalają na spojenie ziaren w bloki, z których tnie się płyty. Wykonane w 100 procentach z grubo mielonej kory dębów korkowych mają przewodność cieplną porównywalną ze styropianem i wełną mineralną (0,036-0,038 W/mk). Zapewniają stabilność temperatur i posiadają parametry pracy w szerokim zakresie od -180oC do +120oC.

Aglomerado negro jest materiałem niezwykle trwałym i równocześnie łatwym do recyklingu, a także bezpiecznym - spala się bardzo wolno, tak naprawdę nie pali się a tylko tli, nie emitując przy tym żadnych szkodliwych substancji. W trosce o środowisko producent płyt portugalska firma Amorim Isolamentos do wytworzenia energii zasilającej swoją fabrykę spala biomasę, czyli te fragmenty korka, które nie nadają się do wykorzystanie w innych celach. Dodatkowo warto zauważyć, iż kora pochodząca z dębów korkowych ściągana jest, co 9 lat bez szkody dla drzewa, które rośnie przez okres 200-300 lat.

Korek ekspandowany jest ekskluzywnym materiałem izolacyjnym dla inwestorów ceniących sobie stosowanie ekologicznych, naturalnych i wysokiej jakości materiałów budowlanych.

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także