Korek w łazience - czemu nie! Podłoga korkowa lepsza niż...

0
Korek w łazience - czemu nie! Podłoga korkowa lepsza niż...

Jeżeli ktoś myśli, że kamień lub terakota jest najbardziej właściwym materiałem na podłogę w łazience, to jest w błędzie. Wbrew pozorom to właśnie korek sprawdza się idealnie w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Wszystko za sprawą właściwości tego tworzywa oraz odpowiednio przygotowanych desek lub płytek podłogowych. Dlaczego?

Podłoga korkowa w łazienceNiewątpliwą zaletą podłogi korkowej jest jej ciepło. Korek to izolator, a więc materiał, który ma bardzo niską przewodność termiczną. Stojąc na boso w łazience nie odczujemy dyskomfortu i poczucia chłodu, gdyż korek nie wchłania ciepła naszego ciała. Jest wręcz przeciwnie, podłoga wykonana z korka sprawia wrażenie ciepłej, jakby dodatkowo ogrzewanej. Ta cecha sprawia, że łazienka jest ciepła i przytulna nie tylko w przenośni.

Czytaj także: Magia korka, czyli ciepło o każdej porze roku! A lato to czas remontów...

Odporna na wilgoć

Z pewnością stojąc przed wyborem podłogi w łazience, myślimy przede wszystkim o względach praktycznych. Poszukujemy materiału, który jest odporny na działanie wody. Korek charakteryzuje się bardzo niską higroskopijnością, czyli podatnością na wchłanianie wilgoci. Przyjmuje tylko18 do 20% wody, w związku z tym nie zmienia swojej objętości. Ta cecha sprawia, że jest wprost idealnym produktem do łazienki. Korek nie psuje się pod wpływem wody, gdyż nasiąka nią w minimalnym stopniu. Dzięki temu nie zasiedli się w nim grzyb ani pleśń. - Inżynierowie firmy Torlys wzmocnili dodatkowo odporność podłogi korkowej pokrywając ją lakierem - mówi Maciej Wolniak, Brand Manager firmy Torlys z Polsce. - Podłogi Torlys mają aż pięć powłok lakieru ceramiczno-poliuretanowego utwardzonego promieniowaniem UV. Te właściwości sprawiają, że materiał ten jeszcze bardziej nadaje się do pomieszczeń mokrych - dodaje.

Czytaj także: Sprytna podłoga korkowa, czyli pełnią komfortu jest trwała, miękka i ciepła podłoga

Precyzyjny montaż

Nie bez znaczenia na czystość i bezpieczeństwo podłogi w łazience jest jej montaż. Elementy powinny do siebie ściśle przylegać i nie pozostawiać pleśni i grzybom możliwości rozwoju. Podłogi Torlys stosują system zamków Uniclic. Korkowe elementy zostają złączone ze sobą za pomocą specjalnych zatrzasków z precyzją 0,025 mm. Dzięki temu podłoga charakteryzuje się bardzo dobrą szczelnością i nawet szczeliny nie przepuszczą rozlanej wody. Dla wzmocnienia efektu, krawędzie desek zostały pokryte woskiem oraz powłoką MICROBAN(R), która zwalcza rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Czytaj także: Korkowe ściany, czyli powrót do serca natury

Oryginalność, ciepło i bezpieczeństwo - tymi słowami można opisać podłogi korkowe do łazienek.

Podłogi TORLYS dostępne są w salonach wnętrz Dekorian.

Cena: od 297 zł brutto za metr kwadratowy z montażem. www.torlys.pl

Oceń artykuł
3,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Juicy Marketing, Torlys

Polecamy Ci również

Zobacz także