Korkowe ściany, czyli powrót do serca natury

Korkowe ściany, czyli powrót do serca natury

Ciepły, domowy klimat takiego wnętrza podkreślają niezwykle dekoracyjne korkowe ściany, dzięki którym odnosimy wrażenie jakbyśmy przebywali w samym w sercu natury.

Dom Korkowy kolekcja Ambiance, Stone ArtWyobraźmy sobie pokój dzienny - salon, w którym dominują elementy nawiązujące do natury; kwiaty żywe i suszone, obrazy o drewnianych ramach, na których ktoś kiedyś narysował różne gatunki kwiatów i ziół, ława, sofa obita ciemnoniebieską tkaniną, duża stojąca biała lampa, drewniane sosnowe meble i drobne dodatki dekoracyjne takie jak muszle czy zachwycające swą barwą kamienie szlachetne. W takim wnętrzu naprawdę można odpocząć. Jasne żaluzje okienne, przez które dociera światło słoneczne sprawiają, iż pomieszczenie promieniuje jasnością i pozytywną energią. Ciepły, domowy klimat takiego wnętrza podkreślają niezwykle dekoracyjne korkowe ściany, dzięki którym odnosimy wrażenie jakbyśmy przebywali w samym w sercu natury. W zależności od wystroju wnętrza możemy dobrać odpowiednią boazerię korkową.

W bogatej ofercie Wicanders znajdziemy kilkadziesiąt wzorów, różniących się kolorystyką, sposobem wykończenia i fakturą dekoracyjną. Piękne, o licznych zaletach użytkowych wprowadzają do pomieszczeń naturalne ciepło. W takich wnętrzach chce się przebywać; pracować i wypoczywać, po prostu mieszkać.

Dom Korkowy, kolekcja Roots, Fiord GreenŚciany korkowe wyciszają dźwięki i tłumią hałasy dochodzące z zewnątrz. Ten zdrowy i w pełni naturalny materiał stabilizuje temperaturę powietrza oraz jego wilgotność, nie przyciąga kurzu, dzięki czemu jest niezwykle przyjazny dla alergików. Dodatkowo, bardzo łatwo jest utrzymać go w czystości - wszelkie zabrudzenia możemy usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki.

W kolekcjach Wicanders znajdziemy bogaty wybór wzorów korka odpowiadający najnowszym światowym trendom designerskim. Inspiracją dla Ambiane Collection jest natura, dlatego pojawiające się tutaj wzory przypominają kamienne okładziny i bambusowe maty. Boazerie posiadają pięknie brzmiące nazwy nawiązujące do części przyrody, jak choćby Alabaster Sand, Bamboo Cinannamon lub Stone Art Pearl.

W Roots Collection znajdziemy płytki z naturalnym fornirem, barwionym tłem oraz barwione w całości. Fiord Exclusive, Hawai Beige, Tenerife Natural Malta i wiele innych to bogactwo barw i rozwiązań designerskich. Korkowe ściany sprawią, że pośród miejskiej dżungli poczujemy się jak na łonie przyrody, tak jakbyśmy odnaleźli pierwotne źródło ciepła i poczucia bezpieczeństwa. I będziemy chcieli tu powracać po ciszę i spokój. Niepowtarzalny wygląd wnętrz naszych mieszkań, połączenie komfortu i funkcjonalności to niezapomniane dary, jakimi obdarzy nas ten niezwykły, naturalny materiał.

Dom Korkowy, kolekcja Roots, Tenerife Red

Oceń artykuł
4,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Polecamy Ci również

Zobacz także